לפגישת יעוץ עם ד"ר צבר

  צור קשר

  תופעות לוואי וסיבוכים של טיפולי בוטולינום טוקסין (בוטוקס)

  נכון לשנת 2017 הטיפול המוכר ביותר למטרת החלקת קמטים הוא טיפול באמצעות בוטוקס. הבוטוקס נועד להרגעת שרירי הפנים היוצרים את  קמטי וקמטוטי ההבעה ובכך מונע את ההתכווצות של שרירים אלו. בשורה התחתונה, שימוש בבוטוקס אכן יוליד תוצאה של עור חלק וללא קמטים, אך האם כל אחד יכול להשתמש בחומר זה ומהן תופעות הלוואי של טיפולי בוטוקס? התחילו לקרוא!

  קצת על הבוטוקס

  בוטוקס הוא השם המסחרי של הטוקסין בוטולינום, רעלן טבעי המוזרק בכמות מזערית לשרירים מסוימים בגוף האדם וזאת על מנת להחליש את פעילותם. חומר זה נכנס לשימוש  הרפואה האסתטית כבר  בשנות השבעים לתיקון מצבים של פזילה  או עין עצלה. כיום משתמשים בו למטרות אסתטיות וקליניות. בתחום הרפואה האסתטית רופאים רבים משתמשים בו לטשטוש ו/או העלמה זמנית של קמטי הבעה לתקופה של מספר חודשים (3-4 חודשים בממוצע) ולכן הטיפול בחומר זה מבוצע פעמיים עד שלוש בשנה. חשוב לקחת בחשבון שחומר זה אינו מעלים  קמטים סטטיים או קמטים שמקורם במבנה  הפנים, קמטים אלה ניתנים לעידון אך לא להעלמה.

  שימושים נוספים לבוטוקס ניתן למצוא בתחומי הרפואה השונים. חומר זה יעיל ביותר לאנשים שסובלים מהתכווצויות בלתי רצוניות של הגפה, שרירי הצוואר ושרירי הפנים. בנוסף, חומר זה יעיל כטיפול במיגרנה ובכאבי ראש מסוג מסויים, כטיפול באנשים הסובלים מהזעה מוגזמת בבית השחי (הזרקה לבית השחי), באנשים הסובלים מתסמונת השלפוחית הרגיזה  וכטיפול בבעיות רפואיות נוספות.

  מידע נוסף:

  תופעות לוואי וסיבוכים של טיפולי בוטולינום טוקסין (בוטוקס) | דר' דיוויד צברתופעות לוואי וסיבוכים – מהם?

  התוצאה של הזרקת בוטוקס מתקבלת מספר ימים לאחר ההזרקה  ותופעות הלוואי של טיפול זה הן  קלות וכוללות נפיחות מקומית שנמשכת כרבע שעה לאחר הטיפול, אדמומיות קלה. לעיתים עשוי להתפתח שטף דם שנעלם מספר ימים לאחר מכן. הסיבוכים הם נדירים ולרוב מקומיים, הם יכולים  לבוא לידי ביטוי כחולשת יתר בשרירים אליהם (או בסביבותיהם) הוזרק החומר, כחולשה בשרירים בהם לא הוזרק החומר, לעיתים שרירים האחראים על תנועות באזורים הרחוקים מאזורי ההזרקה. חשוב לציין שכל התופעות שהוזכרו אמורות לחלוף תוך פרק זמן של מספר שבועות.

  תופעה נוספת שיכולה להתרחש לאחר טיפול בוטוקס היא תגובה מערכתית של הגוף, תגובה שבאה לידי ביטוי  בתחושה דמוית שפעת (Flu Like). כל תופעות הלוואי של הבוטוקס הן קלות וזמניות.  מקרים בהם הופיעו תופעות מסכנות חיים,  הינן נדירות והתרחשו כתוצאה מטיפול רשלני של רופאים לא מנוסים (או שרלטנים), שהזריקו ללקוחותיהם מינונים גבוהים של הרעלן או הזריקו את הרעלן למקומות הלא נכונים בגוף.

  ד"ר צבר מהרופאים המנוסים בתחום זה של הזרקת בוטוקס, בעל ידע וניסיון רב שנים. הוא מקפיד הקפדה יתרה במינוני החומר ועושה שימוש אך ורק בחומרים בטוחים ובשיטות טיפול מדויקות ובטוחות להזרקת בוטוקס ובכך מצמצם את הסיכוי לתופעות לוואי או סיבוכים הקשורים להזרקת בוטוקס. ד"ר צבר חבר מן המניין באיגוד האירופאי לאסתטיקה, האגודה הישראלית לרפואה אסתטית והאקדמיה האמריקאית לרפואה אסתטית. חומר הבוטוקס בו משתמש ד"ר צבר נחשב לבטוח וזכה לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי ומשרד הבריאות בישראל (ו 74 מדינות ברחבי העולם), לשימוש במספר התוויות אסתטיות נפוצות.

  ישראל בוטוקס תופעות לוואי וסיבוכים

  ישראל היא מדינה חמה בה קרני השמש יוקדות ברוב ימות השנה ורוב אזרחיה והמבקרים בה נוהגים לבלות בחוף הים ובפעילויות שונות הנערכות בחוץ. כל אלו משחקים תפקיד מרכזי בהזדקנות עור הפנים והיווצרות של קמטוטים בשלב מוקדם. מכיוון שהנשים הישראליות בעלות מודעות אסתטית ברמה גבוהה, תחום הטיפולים האסתטיים, ביניהם טיפולי הבוטוקס זוכה לפופולאריות רבה.

  נכון להיום רוב הנשים הישראליות (בדומה לנשים ברחבי העולם), פונות אל רופאים  בעלי מוניטין מוצלח בתחום טיפולי בוטוקס וזאת על מנת להעלים את הקמטוטים ולזכות בעור חלק וטבעי ללא כאבים, ללא הרדמה וזאת באמצעות  טיפול קצר ובטוח שתופעות הלוואי והסיבוכים שלו מעטים, זמניים  ונדירים. בהצלחה!