לפגישת יעוץ עם ד"ר צבר

  צור קשר

  מיצוק העור מתחת לעיניים

  מיצוק העור מתחת לעיניים

  עבור כל אחד מאיתנו למראה החיצוני חשיבות עליונה ולכן אנו מקדישים זמן כה רב בכל יום כדי להיראות במיטבנו. חשיבותו של המראה החיצוני שלנו אינו רק בכך שאנו רוצים להיראות טוב בעיני הסביבה, אלא בעיקר בכך שאנו רוצים להיראות טוב בעיני עצמנו. כאשר המראה החיצוני שלנו אסתטי ומטופח, כך גם הביטחון העצמי שלנו גבוה והוא מוקרן החוצה כלפי הסביבה. דוגמה מצוינת לכך היא בימים בהם אנו קמים עייפים, או לא חשים בטוב – בימים שכאלה המראה החיצוני שלנו נראה בדיוק כפי שאנו מרגישים, התחושה הפנימית שלנו מוקרנת החוצה.

  מסיבה זו, ברור לכל שהמראה החיצוני משפיע על מהלך היום שלנו. לכן אנו מקפידים בכל בוקר לטפח את הפנים והשיער וללבוש בגדים נוחים ומחמיאים. אם נרגיש טוב עם איך שאנו נראים, כך גם הסביבה תראה אותנו.

  גורמים המשפיעים על מראה העור

  עם כל הרצון והמוטיבציה שלנו להיראות במיטבנו, ישנם גורמים שונים המשפיעים על המראה החיצוני. אכן הגיל הוא רק מספר, אך הגיל הוא גם זה שאחראי להזדקנות העור. בצעירותינו עור הפנים מתוח, גמיש, קורן ובריא, אך כבר לאחר גיל שלושים מתחילים להופיע בהדרגה "סימני הגיל". העור מאבד מהזוהר שהיה לו, הוא הופך יבש יותר, קיימת ספיגה מוגברת של שומנים ואף של עצמות הפנים, מופיעים שקעים מתחת לעיניים ובאיזורים אחרים, מופיעות צניחות והעור נראה עייף ומבוגר.

  מעבר להשפעת הגיל על מראה העור שלנו, קיימים גורמים נוספים בעלי השפעה שלילית על חיוניות העור, כמו תזונה לקויה, עישון, חשיפה מוגברת לשמש ועוד. מגורמים אלו ניתן כמובן להימנע אך לא ניתן לעצור את שעון הזמן.

  מיצוק העור מתחת לעיניים

  פגמים קוסמטיים בעור

  בין אם מדובר בגורמים סביבתיים או בכאלו הקשורים להזדקנות העור – התוצאה היא פגמים מסוגים שונים בעור ופגיעה כללית במראה החיצוני שלנו. פגמים אלו נקראים פגמים קוסמטיים מכיוון שהם אינם מזיקים לבריאותנו (אם כי פגמים מסוימים עלולים לעבור למצב שדורש הסרתם), אך בהחלט פוגמים במראה החיצוני בכלל ובמראה הפנים בפרט.

  עור הפנים נוטה להיפגע יותר משאר חלקי הגוף, מכיוון שהוא חשוף יותר לנזקים סביבתיים כמו שמש, רוח, אבק ועוד. מראה הפנים הופך להיות מבוגר יותר ועייף. אחד הגורמים המשמעותיים ביותר למראה העייף הוא ללא ספק שקעים מתחת לעיניים.

  שקעים ופגמים באזור העיניים

  כאשר מופיעים שקעים מתחת לעיניים, המראה הכללי של הפנים נראה עייף, מבוגר וחסר חיוניות. שקעים אלו נגרמים כתוצאה מספיגת שומנים מתחת לעיניים, איבוד גמישות של העור והידקקות של העור שממילא דק מאוד באזור זה. גורמים נוספים המשפיעים על הניראות של האזור שמתחת לעיניים הם תורשה, תזונה, שינויים הורמונליים, גורמים סביבתיים ועוד. במקרים רבים שקעים אלו מתחת לעיניים יוצרים כהויות, המוכרות יותר בשם "עיגולים שחורים".

  ניתן לטפל בבעיה זו באמצעות טיפולים אסתטיים מתקדמים, כמו מיצוק העור המעניק לאותם שקעים את הנפח החסר, כך שהעור מתחת לעיניים הופך להיות שוב מתוח וובעל מראה בריא ורענן. הטיפול מביא לידי טשטוש הקמטוטים ובמקרים רבים אף שיפור בכהויות. מכיוון שמדובר באזור בו העור דק ועדין במיוחד ובגלל הקירבה לעין, יש להקפיד על ביצוע הטיפול האסתטי באופן מקצועי וע"י רופא בעל נסיון רב בטיפולים אלו.