לפגישת יעוץ עם ד"ר צבר

  צור קשר

  מילוי קמטים ושקעים בצידי הפה

  מילוי קמטים ושקעים בצידי הפה

  הקמטים שנוצרים בצידי הפנים פוגעים במראה החיצוני בצורה ניכרת וגורמים לנשים רבות להראות מבוגרות יותר וכתוצאה מכך לחוש חוסר ביטחון.

  הסיבות להיווצרות הקמטים והשקעים בצידי הפה מגוונות. סיבה אחת שיכולה לגרום להיווצרות קמטים בצידי הפה היא הזדקנות העור. עם חלוף השנים העור מאבד קולגן, אלסטין וחומצה היאלורונית שמספקים לו תמיכה ולחות, הקולגן מעניק לעור קשיחות, האלסטין מעניק גמישות והחומצה ההיאלורונית מעניקה לחות לעור. איבוד הקולגן והאלסטין גורם לעור להידלדל וביחד עם ספיגת שומן, צידי הפה מתחילים את נטייתם כלפי מטה. 

  סיבה נוספת שיכולה לגרום להיווצרות קמטים בצידי הפה היא כיווץ יתר של שריר מסוים הנקרא DAO. כאשר השריר מכווץ יתר על המידה, נוצרת משיכה של זוויות הפה כלפי מטה  והתוצאה עשויה לגרום להיווצרות הקמטים. ניתן לבצע מילוי קמטים בצידי הפה ואף להעלימם בעזרת בוטולינום טוקסין הידוע בשמותיו המסחריים בוטוקס או דיספורט. באמצעות זריקות בוטוקס נוצרת הרפיה של אותו שריר וזוויות הפה חוזרות למצב מאוזן וצעיר יותר.

  מילוי קמטים בצידי הפה מתבצע באמצעות הזרקת חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית, ראדייס, אלנסה ועוד, בטכניקות שונות ע"מ להגיע לתוצאה המיוחלת. מעבר לבחירת הרופא, קיימת חשיבות גדולה לבחירת החומרים האיכותיים ביותר בהם משתמש אותו רופא.

  מילוי קמטים ושקעים בצידי הפה

  זריקות בוטוקס – איך זה עובד?

  בוטוקס מיוצר בתהליך מורכב ומטרתו לחדור ולפעול במרווח שבין השריר לעצב. הזרקות הבוטוקס מונעות מהעצב לגרום לכיווץ השריר שמייצר את הקמטים באזור המטופל.  לאחר הזרקת הבוטוקס, בעת ביצוע הבעות שגורמות להתכווצות השריר המסוים, אותו שריר יתכווץ הרבה פחות והתוצאה היא מראה צעיר יותר תוך שמירה על מראה טבעי ומבלי שתהייה פגיעה כלשהי בעצב או בשריר.

  הבוטוקס משמש למגוון בתחומי אסתטיקה רפואית, ביניהם: טיפול בהזעת יתר, טיפול בקמטים שנוצרים במצח, בין הגבות, בצידי העיניים ובקמטים שנוצרים בצידי הפה. הזרקות בוטוקס גורמות להרפיית השרירים באזורים המטופלים ובכך להיעלמות הקמטים והמראה המבוגר.

  בטרם הטיפול של מילוי קמטים בצידי הפה, מבצע הרופא בדיקה יסודית הכוללת בחינה של מיקום ואופי הקמטים, הסיבות שגורמות להיווצרות הקמטים, עובי השרירים באזורי הטיפול והאם קיימת אסימטריה בין הצדדים. הבדיקה מאפשרת לרופא לזהות את האזורים המדויקים בהם יש לטפל ולהחליט על מינון הבוטוקס הטוב ביותר ע"מ להשיג את התוצאה המבוקשת. כך ניתן לבצע טיפול מקצועי, איכותי ובטוח ולמנוע סיבוכים מיותרים. טרם ביצוע ההזרקה, יסמן הרופא את הנקודות אליהן הוא עתיד להזריק את הבוטוקס. לאחר דילול הבוטוקס שמגיע כאבקה מיקרוסקופית בבקבוקון סטרילי, ההזרקה תתבצע באמצעות מזרק אליו מחוברת מחט דקיקה שבזכותה עובר הטיפול הקצר ללא כאבים.

  מילוי קמטים ושקעים בצידי הפה

  ומה לגבי תופעות לוואי?

  כמו בכל טיפול, גם לטיפול מילוי קמטים בצידי הפה בעזרת בוטוקס, עלולות להיות תופעות לוואי. כדי להקטין את הסיכויים לכך שייווצרו תופעות לוואי, יש לפנות אל רופא מקצועי, מוסמך ובעל ניסיון עשיר שמכיר היטב את האנטומיה של הפנים, את ההתוויות (מקרים שמתאימים לטיפול) ואת התוויות הנגד (מקרים שאינם מתאימים לטיפול). אין לטפל בבוטוקס בנשים בהריון או נשים מניקות מכיוון שהבוטוקס עלול לסכן את העובר. למרות שלא קיים מספיק מידע שנוגע להשלכות של הטיפול על העובר, מוטב שלא לקחת סיכונים מיותרים. במקרה של מטופלת המתכננת הריון ומעוניינת לבצע טיפול בבוטוקס, מומלץ להיוועץ ברופא.

  יש לוודא שהמטופל אינו רגיש לאחד הרכיבים הכלולים בבוטוקס. כמו כן יש להימנע מהזרקת בוטוקס לאזור שבו קיים זיהום פעיל ובכל מקרה חשוב ליידע את הרופא בנוגע למחלות עצביות, מחלות שרירים, מחלות אוטו-אימוניות, סיבוכים ותופעות לוואי, תרופות קבועות וכו, לפני ביצוע הטיפול.

  כאשר הרופא המטפל אינו בקיא ומנוסה, אינו מכיר היטב את האנטומיה של הפנים, את טכניקת הטיפול המתאיטמה לכל איזור ואיזור, את המינונים הנכונים ואת אופן ביצוע דילולו של הבוטוקס,  עלולים להיווצר סיבוכים מיותרים, בין היתר: צניחת עפעפיים, קושי בכיווץ הפה, קושי בהגייה ועוד.

  לאחר הטיפול רצוי לחזור לשגרה אך לא לבצע פעילות גופנית מאומצת במשך 24 שעות.

  חשיבות הבחירה ברופא מקצועי בעל ניסיון מוכח ברפואה אסתטית

  באמצעות מילוי קמטים בצידי הפה ניתן לגרום למראה פנים צעיר יותר ולעור גמיש ובריא יותר, מבלי שאף אחד ידע. זה הסוד של כל טיפול אסתטי מוצלח! לכן, כדי ליהנות מהטיפול הבטוח ביותר ומהתוצאות הטובות ביותר, חשוב לבחור ברופא מקצועי ובעל ניסיון שעוסק בתחום שנים רבות ומכיר את כל רזי התחום.