בוטוקס

בוטוקס-ד''ר צבר

בוטוקס - רקע

מיליוני נשים וגברים בעולם מטופלים באופן קבוע בהזרקות בוטוקס להחלקת קמטים או מילוי קמטים
האישה הישראלית עסוקה היום יותר מתמיד ונוטה לפנות לטיפול בטוח, קצר, ללא כאבים ועם תוצאות מהירות.
הבוטוקס הינו הטיפול המבוקש ביותר בתחום הרפואה האסתטית בעולם מאחר והוא קולע בדיוק לצרכים אלו.
גם בקרב גברים הפכו טיפולי בוטוקס לנפוצים וזאת בעקבות המודעות ההולכת וגדלה לאסתטיקה.

לצפייה בתמונות מטופלים לפני ואחרי בוטוקס לחצו כאן.

אז מהו בוטוקס?

בוטוקס הינו שילוב של מספר חלבונים שעובר תהליכי טיהור ומופק בתנאי מעבדה. הוא נחשב לאחד החומרים הבטוחים ביותר ומאושר ע"י FDA, CE (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) ומשרד הבריאות של 75 מדינות כולל ישראל.

בוטוקס הוא אחד משמותיו המסחריים של החלבון "בוטוליניום טוקסין" שהצליח לחולל מהפכה עולמית בתחום האסתטיקה.

תפקידו של הבוטוקס להעלים קמטים שנוצרים במהלך השנים כתוצאה מהבעות חוזרות: פליאה, כעס, מחשבה, חיוך והבעות נוספות.

שמות מסחריים נוספים בארץ: דיספורט (Dysport), קסיומין (Xeomin).

הקסם של טיפולי בוטוקס

בוטוקס הוא טיפול שקשה שלא לחזור אליו מעת לעת וזאת בזכות אפקט "המוחק הביולוגי" שלו. הוא יודע לגרום לקמטים לא רק להיעלם לחלוטין אלא גם למנוע מקמטים חדשים להופיע ומכאן הפופולאריות הרבה לה הוא זוכה במשך שנים רבות. הבוטוקס יודע להצעיר את הפנים ולגרום להם להיראות צעירות יותר ורעננות יותר, באמצעות טיפול קצרצר וללא סבל מצד המטופלים.

בוטוקס לטיפול בקמטי הבעה

קמטי הבעה מופיעים בזמן שהפנים מביעות הבעה מסוימת. בוטוקס מרפה את השרירים הגורמים לקמטים אלה להיווצר ולכן מעלים אותם ביעילות. קמטי הבעה הופכים במרוצת השנים לקמטים קבועים במידה ולא טופלו בבוטוקס. מחקרים מראים שבמקרים בהם מתחילים טיפול קבוע בהזרקות בוטוקס כבר בגיל צעיר, הפנים נשארות חלקות יותר בגיל מבוגר וזאת מכיוון שנמנעת היווצרות קמטים קבועים.

בטיחות בשימוש בבוטוקס

בוטוקס ידוע כחומר בטוח ביותר בזכות הידע הרב שנצבר במהלך השנים ובזכות הטכניקות המיוחדות והמינונים הנמוכים בהם נעשה שימוש ברפואה אסתטית. הוא מאושר ע"י גופי הבריאות המחמירים ביותר בעולם וגם בישראל. החומר עצמו בטוח מאוד אך חשוב מאוד לפנות אך ורק לרופא בעל נסיון רב ומוכח בהזרקות בוטוקס, שידע להגיע לתוצאות הטובות ביותר תוך שימוש במינונים הנמוכים ביותר.

נשים ישראליות וטיפולי בוטוקס

בוטוקס לנשיםלמרות הנתונים הטבעיים הנפלאים של נשים ישראליות רבות, העובדה שהשמש הישראלית משחקת תפקיד מרכזי בהזדקנות העור וכל הישראליות נחשפות אליה, מובילה להיווצרותם המוקדמת של קמטוטים וקמטים בניגוד לעבר, נשים כבר לא מקבלות קמטים כמובנים מאליהם.

האשה הישראלית של המאה ה21, נחשבת לעצמאית יותר ובעלת מודעות אסתטית גבוהה יותר מבעבר. נשים רבות בישראל פונות לעזרת הרפואה האסתטית על כל זרועותיה, כאשר הטיפול המוביל בראש הרשימה הוא הבוטוקס. נשים רבות עסוקות במשך רוב שעות היממה, ולכן הפתרון האידיאלי עבורן הוא בוטוקס שנחשב ל "טיפול הפסקת ארוחת צהריים", הווה אומר טיפול קצר ביותר וכזה שניתן לחזור מייד בתום הטיפול לעבודה, ללא סימנים וללא תופעות לוואי. דבר נוסף שנמצא בראש סדר העדיפויות של האשה הישראלית, הוא המראה הטבעי וזוהו יתרון נוסף של הבוטוקס, כאשר הטיפול מבוצע בידיים מנוסות!  

 

גברים ישראלים וטיפולי בוטוקס

בוטוקס לגבריםהתפיסה שמראהו של גבר אינו משמעותי, הפכה לנחלת העבר (הלא רחוק). בעידן של מודעות עצמית גבוהה יותר לאסתטיקה ואורח חיים בריא יותר, העלייה המשמעותית ביותר במספר הטיפולים האסתטיים בכלל וטיפולי בוטוקס בפרט, חלה אצל גברים.

למרות שאורח חייהם שונה מזה של נשים, הם מקפידים יותר ויותר להיראות טוב לגילם. הם מבינים שהמראה הגברי כבר לא נמדד בכמות השערות באזניים ובאף, בעור הסדוק ובעודף הקמטים אלא ההיפך בדיוק. נכון להיום, להסרת שיער, פיתוח הגוף ולבוש אופנתי מצטרפים טיפוח הפנים וטיפולי בוטוקס להעלמת או עידון קמטים וקמטוטים. גברים רבים פוקדים את מרפאות האסתטיקה לצורך שיפור המראה האסתטי, כאשר הטיפול מספר אחת ללא עוררין, הוא בוטוקס. למידע נוסף על בוטוקס לגברים.

הרמת גבות, מתיחת המצח, הרמת קצה האף, תיקון קמטים באף (קמטי הארנב) - עיצוב זוויות הפה - עיצוב סנטר וצוואר - תיקון עיוותים וא-סימטריות שונות בפנים - קמטוטים מסביב לפה ועוד.

  • מדוע טיפולי בוטוקס כל כך פופולאריים? טיפולים אלו פופולאריים בזכות התוצאה המוצלחת שלהם ובזכות העובדה שמדובר בטיפולים קצרים, בטוחים, ללא כאבים, ללא תופעות לוואי, ללא הרדמה או אשפוז וכמובן ללא ניתוח. כמו כן, ניתן להפסיק טיפולים אלו בכל עת והתוצאה טבעית לחלוטין.
  • האם החומר בטוח לשימוש? החומר בטוח לשימוש במדינות רבות ברחבי העולם, כולל בישראל ומאושר ע"י משרד הבריאות וגם ע"י הגוף המחמיר ביותר בעולם בתחום המזון והתרופות, ה FDA.
  • האם יש כאן סיכונים? הבוטוקס הינו חומר הידוע בפרופיל הבטיחות הגבוה שלו. למרות זאת, חשוב לדעת שע"מ שהטיפול יבוצע באופן בטוח ואופטימאלי, יש לבחור ברופא וותיק בתחום ובעל נסיון מוכח כמו זה של ד"ר דייויד צבר, שבודק בקפדנות כל מטופל, מעמיק בהיסטוריה הרפואית שלו ומחליט על מינון מתאים.
  • כל כמה זמן צריך ללחזור על הטיפול כדי לשמר את התוצאה? התשובה היא אינדיבידואלית. משך האפקט האסתטי של הבוטוקס הינו כ3 עד 4 חודשים אולם במקרים מסוימים, במיוחד אצל מטופלים שעברו מספר טיפולים חוזרים,  ניתן לראות תוצאות גם אחרי 5 חודשים.
  • מאיזה גיל להתחיל? ניתן להתחיל כבר בגיל 18, אך ברוב המקרים, גילאי ההתחלה הינם  25-35.  
  • מתי הטיפול אינו מתאים? הטיפול אינו מתאים לנשים בהריון / מיניקות, במקרים של זיהום באזור הטיפול, מחלות נוירו מוסקולאריות (עצבים-שרירים) או מחלות אוטו-אימוניות, רגישות יתר לאחד ממרכיבי הבוטוקס.
  • כיצד מתבצע הטיפול? לאחר שתגדיר/י ביחד עם ד"ר צבר את האזורים המיועדים לטיפול, הוא יחטא ויסמן אזורים אלו. בפרוצדורה פשוטה ומדויקת, יזריק הרופא את החומר ויתן לך הוראות לאחר הטיפול.
  • כמה זמן נמשך הטיפול? טיפול בוטוקס נמשך כ 5-10 דקות ומבוצע ללא הרדמה וללא כאבים.
  • מה קורה לאחר הטיפול? בתום הטיפול יקבע לך תור לביקורת ולשיפורים במידת הצורך. החזרה לשגרה היא מיידית והתוצאות מופיעות כבר ביום השלישי.

 

מידע נוסף בנושא בוטוקס ניתן למצוא כאן

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

39 שאלות גולשים בעמוד זה

שלום דוקטור אני בת 25. עשיתי יום ראשון גם סיליקון בשפה וגם בוטוקס מעל השפה על מנת שהשפה תרד למטה (מקווה שהסברתי את עצמי טוב)
לגבי הבוטוקס אני לא רואה שום תוצאה ופה באתר כתוב שרואים תוצאה לאחר כשלושה ימים (כבר עברו חמישה) האם יש סיכוי שזה פשוט לא משפיע עליי?
תודה
שלום דוקטור! עשיתי בוטוקס ב3 איזורים סביב העיניים לפני חודש וצנחו לי העפעפיים בעיקר בצד שמאל.... ניסיתי טיפות אפנגן במשך שבועיים אך הן לא עזרו אפילו במעט אני מרגישה תחושת נמלול בצד העין ולחץ בעיניים המצב מתסכל אותי מאוד..... מתי בדרך כלל תופעה זו חולפת? האם יש אפשרות לתקן?
שלום רב
אני בת 42, מאובחנת SLE, כרגע ללא טיפול תרופתי.לפני 4 שנים חליתי גם בסרטן שד. שאלתי היא האם אני יכולה להזריק חומרי מילוי או בוטוקס (מעוניינת בעיקר באיזור העיניים) מבלי שיהווה סכנה עבורי ואם לא;איזה טיפולים כן אפשריים?
תודה מראש
ד''ר דייויד צבר
מאחר ושאלה דומה כבר נשאלה כאן, אחזור על תשובתי:
הסיכון של חסינות לקויה שמובילה לזיהום הוא הבעיה העיקרית עם חולי SLE. אפילו חיטוי העור עם אלכוהול לא מספיק. הבעיה בחולי SLE, מקורה בעיקר בתרופות שהם נוטלים (פרדניזון, אימורן,..), כלומר תרופות מדכאות חיסון רבות עוצמה. הן מגבירות את הסיכון לזיהומים. אצל אדם בריא הסיכון של זיהום מדקירות המחט הוא קטן מאוד. באנשים עם פרופיל חיסוני מדוכא, הסיכון יהייה גבוה יותר. לא מדובר בהתווית-נגד אבסולוטית במיוחד אם החולה נמצא ברמיסיה (הפוגה) ובמיוחד אצלך מכיוון שאינך נוטלת תרופות, כלומר לא נמצא קשר ישיר בין מחלות אוטו אימוניות שונות לבין סיבוכים כתוצאה מהזרקת חומרי מילוי, אלא אם כן מדובר במחלה אוטואימונית לא יציבה. בכל מקרה הייתי ממליץ לך להתייעץ עם הרופא המטפל שלך בנוגע להזרקות כאלה ולקבל אישורו.
בנוגע לחומרי מילוי אצל חולות בסרטן השד או לאחר ריפוי, לא ידוע לי על התווית נגד לשהזרקתם. כמובן שבמהלך כימותראפיה הייתי נמנע מכיוון שהמערכת החיסונית נחלשת, דבר שיכול להוביל לזיהומים באזור ההזרקה, אבל זה לא המקרה שלך אני מבין. גם כאן ממליץ לך להתייעץ עם הרופא המטפל וקבל אישורו.


בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

הי אני שחקן תיאטרון בן 38
כבר 10 שנים שגדלות ומצטברות לי סביב העינים קמטים שמבגרים אותי .
אי רוצה לקבל הצעת מחיר, ל בוטוקס ואולי על הדרך במצח ובין הגבות
ד''ר דייויד צבר
בשמחה, צור קשר לקביעת תור לייעוץ: 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

איזו דרך טובה יותר לתיקון עפעף שצנח מעט אחרי הזרקת בוטוקס -הזרקה חוזרת לתיקון או טיפות עיניים ייעודיות כפי שקראתי באחד האתרים? תודה רבה.
ד''ר דייויד צבר
להלן הסבר מפורט:
ברוב המקרים מדובר בצניחת הגבה כתוצאה מהזרקה בקמטי המצח האופקיים. מקרים אלה ניתן לשפר באמצעות הזרקת בוטוקס להרמת זנב הגבה.
כאשר מדובר בצניחת עפעף אמיתית, טיפות איופידין עשויות להקל על הצניחה עד שאפקט הבוטוקס יפוג. טיפות אלה משפיעות על שריר קטן בעפעף העליון והתוצאה היא הרמת מה של העפעף. חשוב לדעת שבמקרים של צניחה מלאה של העפעף, הטיפות הללו לא ישפיעו כלל.
כאשר מתרחשת צניחת עפעפיים, זה בדרך כלל מינימאלי ולרוב נפתר תוך מספר שבועות. במידה וצניחת העפעף מתחילה סמוך להזרקה (2-4 ימים), הצפי להיעלמות הצניחה הוא כ 3-4 שבועות. במקרים בהם מופיעה הצניחה 4-7 ימים לאחר ההזרקה, הצניחה תיעלם מהר יותר.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

בוטוקס
| 20-12-2016 |
כמה עולה תור לפגישת יעוץ?
ד''ר דייויד צבר
תוכל לברר עלויות מול המרפאה 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום ד"ר
האם אפשר לאחר שלושה חדשים מהזרקת הבוטוקס (שלא הייתי מרוצה מתוצאותיו) להוסיף כמות קטנה של בוטוקס כדי לטפל ברפיון שבין הגבות? אינני רוצה לחזור על כל ההליך לפני שיעברו שישה חדשים לפחות ועכ שאלתי. אני נוהגת לעשות בוטוקס שנים ותמיד הייתי מרוצה ו" החזיק"לי לפחות שישה חדשים ואף יותר והפעם הזו אצל רופא חדש לא ממש הייתי מרוצה כי לאחר חדשיים כבר היה רפיון בין הגבות (אין לי קמטים רק מעוניינת במתיחהאזור המצחי שבין הגבות)יש לי אירוע בסוף החודש ועכ הייתי רוצה לרענן קצת אבל לא את כל ההליך בשל עניין הנוגדנים אני מקפידה על זמן של חצי שנה לפחות בין טיפול לטיפול אנא תשןבתך המקצועית והאנושית תודה
ננה
ד''ר דייויד צבר
השאלה היא לא אם אפשר אלא אם נחוץ והתשובה לכך נעוצה בבדיקה הקלינית של הרופא (בכיווץ השרירים הרלבנטיים אך גם ולא פחות חשוב, במצב רפוי). באופן עקרוני, אין שום בעיה להוסיף מספר יחידות ע"פ הצורך לאחר שלושה חודשים. ברוב המקרים תוצאה של בוטוקס באזור הגלבלה (בין הגבות) מחזיקה כשלושה עד ארבעה חודשים. אם אצלך התוצאה החזיקה שישה חודשים, את במיעוט וזה מצוין. באופן תיאורטי את יכולה לפתח עמידות לבוטוקס (אחד משמותיו המסחריים של בוטוליניום טוקסין), אבל זה נדיר. במידה ואכן קיימת עמידות שכזו, יש לעבור ל Dysprot או Xeomin שהם אותה גברת בשינוי אדרת (הרכב מולקולרי שונה). לבוטוקס מהדור החדש, מעט מאוד אנשים (פחות מ -1%) מפתחים עמידות אמיתית.
באופן כללי אני תמיד ממליץ לרופאים מתחילים אבל גם מסביר למטופלים שלי: ניתן להפחית את הפוטנציאל להתפתחות נוגדנים באמצעות הזרקת המינון האפקטיבי הנמוך ביותר ובמרווחים גדולים ככל שניתן, ע"פ בדיקה כמובן.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

כבר למעלה מ-18 שנה יש לופוס רדום. התיעצתי עם הרמטולוג שלי ואמר שאין בעיה עם בוטוקס אלה רק לא סילקון. האם יש בעיה לחולי לופוס עם בוטוקס?
ד''ר דייויד צבר
מטופלים עם לופוס (SLE) שנמצאים ברמיסיה, מסתדרים יפה מאוד עם בוטוקס. מחלות אוטו-אימוניות כמו לופוס אינן מהוות קונטרהאינדיקציה (התוויית נגד) אבסולוטית לבוטוקס, במיוחד כאשר הם במצב של רמיסיה שנה לפחות. יש להימנע מהזרקות כאשר המחלה במצב לא יציב, שכן המערכת החיסונית מתמודדת עם מסרים מבולבלים. לכן הוספת אותות כימיים למערכת באמצעות בוטוקס לא מומלצת במיוחד. בכל מקרה כדאי להצטייד במכתב מהרופא המטפל המאשר לבצע טיפול בבוטוקס למטרה אסתטית.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מחירים
| 16-7-2016 |
אני בת 50 ומעוניינת הטיפולי בוטוקס וחומצה החלרונית,
רציתי לדעת בבקשה מחירים למזרק בוטוקס
חומצה הילרונית
תודה רבה
ד''ר דייויד צבר
מחירים תוכלי לברר עם המרפאה: 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

בוטוקס
| 27-6-2016 |
שלום לפני כ4 חודשים עשיתי בוטוקס ש לא ממש עזר ( אולי ממש טיפה בצדדים) אך מתחת לעניים ממש לא. הרופא אמדה לי שלא ניתן להזריק מתחת לעניים שזה מסוכן מאוד וזה יכול לעשות נזק בלתי הפיך. האם זה נכון והאם ניתן כן להזריק מתחת לעניים? תודה מראש
ד''ר דייויד צבר
במקרים מסוימים בוטוקס בהחלט יכול לעזור באזור שמתחת לעיניים ובמקרים אחרים לא, תלוי בגמישות העור. במקרה שלך ע"פ מה שניתן לראות בתמונה, קיטימים שקעים וקיימים קמטים, נראה שבוטוקס וחומר מילוי יעזרו. כמובן שמדובר בהערכה ע"פ תמונה ווכפוף לבדיקה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מה הטיפול המומלץ?
ד''ר דייויד צבר
את מוזמנת להגיע לבדיקה, אין לי אפשרות לקבוע הטיפול המומלץ אם לא ראיתי את הפנים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום דוקטור.
אני בת 19 ועין ימין שלי נמצאת בעמדה טיפה נמוכה יותר מעין שמאל, מה יכולה להיות הסיבה לכך?
יכול להיות שזה קשור בשרירי הפנים? האם יש טיפול שיכול להרים קצת את העין לשיפור המצב?
ד''ר דייויד צבר
לא אוכל לענות מבלי שבדקתי אותך. קיימות סיבות שונות, בד"כ מקור הבעיה נמצא בצניחת הגבה או העפעף ולא בעין עצמה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני קצת חוששת זו פעם ראשונה האם כדאי להתחיל והאם במידה ולא ארצה להמשיך הפנים יהיו רופפות?
כמו כן באיזה חומר עלי לוודא שמשתמשים ?
ד''ר דייויד צבר
במידה והטיפולים מבוצעים ע"י רופא מנוסה ואמין ובאמצעות חומרים טובים ומקוריים, אין לך ממה לחשוש. חשוב לבדוק טוב טוב מיהו הרופא, נסיונו, חוות דעת. כמו כן יש לוודא שמדובר בבוטוקס או דיספורט וכן חומצה היאלורונית "מבית טוב" כמו רסטילן,ג'ובדרם,סטילאז',טאוסיאל. בשום אופן לא להסכים להזרקת חומר קבוע מכל סוג שהוא, אלא אך ורק חומרים זמניים ונספגים. בהנחה שהטיפולים בוצעו ע"פ אמות מידה הנ"ל, הפנים לא יהייו "רופפות", ההיפך הוא הנכון.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

טווח גילאים
| 18-12-2015 |
מאיזה גיל אפשר לעשות בוטוקס?
ד''ר דייויד צבר
החל מגיל 18 אבל מה שחשוב זה לא מתי אפשר אלא מתי צריך/כדאי וכאן כל מקרה לגופו.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

לפני 3 שנים עשיתי בוטוקס במצח וזה הרים לי את הגבות באותו הרגע והיה מושלם חזרתי על הטיפול אחרי שנה ולא קרה כלום חזרתי לרופא אחרי שבוע הוא הזריק לי שוב ולא קרה כלום אחרי שנה הלכתי לרופא אחר ושוב לא קרה כלום חזרתי אחרי שבוע ושום דבר לא צלח לאחר שלושה חודשים הלכתי לרופאה בחירה שילמתי לה את מיטב כספי ספרתי לה את מה שקרה אך היא הבטיחה תוצאה.גם שם לא קרה כלום האם היא צריכה להחזיר לי את הכסף?ולמה הבוטוקס לא משפיע? אני בת 38 בריאה בד"כ
ד''ר דייויד צבר
מאחר ולא אני ביצעתי את הטיפול, אין לי אפשרות לדעת מה הוזרק, כמה הוזרק, לאן הוזרק, באיזו שיטה ומה היה ב24 שעות שלאחר ההזרקה. לכן בלתי אפשרי להתייחס לפן המקצועי. עם בוטוקס צריך לדעת לעבוד, אין ספק. הנסיון הוא הגורם המכריע כאן ואני מאמין שלפחות אחד או יותר מאותם רופאים שפגשת היה מנוסה ולכן מפתיע שהתוצאה לא הושגה. כדי להבין מה מקור הבעייה: מקצועית או תגובה אישית של הגוף הספציפי שלך לבוטוקס? אני חייב לשבת מולך ו"לחקור "אותך. בעניין ההחזר הכספי, זה עניין שלך מול אותה מרפאה. את אמורה לראות תוצאה אחרי טיפול וזהו עקרון מוביל. ברגע שאין תוצאה כלל, את אמורה לחזור לביקורת ולנסות שוב, ללא עלות נוספת, בוודאי כאשר מדובר בבוטוקס. אשמח לשבת איתך, לשמוע ממך ולבדוק אותך כדי לתת לך תשובות ובמידה ותרצי אף להראות לך שהבוטוקס יודע לעבוד ולעבוד טוב.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום רב, לפני 4 ימים הזריקו לי חומצה הילרונית בחריצים שבצידי האף, ובשפה העליונה, בנוסף הזריקו לי בחלק העליון של הפנים בוטוקס (בשלושה אזורים). ביום השלישי וגם היום כולי קמתי נפוחה, פתאום אני לא מרגישה את צידי האף- מרגישה שהאזור קצת רדום. השפתיים נפוכות וכיחולות (גם מעל השפה) הלחיים וצידי האף נפוחים ובנוסף החלק משהו שהכי מפריע לי שמשנה לגמרי את הפנים- החלק הפנימי של הגבות מאוד נמוך והחיצוני מאוד גבוה ועדיין גמיש וניתן להרימו. אני נראית כועסת ולא טבעית!!!
1 האם הגבה יכולה להתרומם עדיין? ז״א האם זה יכול להשתפר? אמרו שעד שבועיים זה מגיע למצב האופטימלי.
2. אם מצב הגבות לא ישתפר, האם ניתן לתקן את המצב?
3. האם הנפיחות טבעית ותשתפר?
4. האם ניתן באיזשהו דרך לשפר את המצב? זז ז״א האם המצב בלתי הפיך או ניתן לטיפול בזמן הקצר?
ד''ר דייויד צבר
הדבר הנכון לעשות כרגע הוא לפנות לרופא שטיפל בך. אינני יודע איזו חומצה היאלורונית הוזרקה לך (איזו רמת סמיכות) והאם היא מתאימה והאם המינונים מתאימים לאזורי ההזרקה. אני מקווה שמדובר בתופעות לוואי שיחלפו מהר מאוד אם כי קשה לי לקבוע בוודאות מאחר ולא בדקתי אותך. בכל מקרה תבצעי עיסויים בעיקר באזורים הרדומים. שטף הדם בשפתיים יחלוף אני מניח תוך כשבוע. לגבי הבוטוקס, תוצאה סופית אכן לאחר שבועיים. ברוב המקרים ניתן לתקן /לשפר (חומצה היאלורונית ניתן להמיס). תופעות כאלה לא אמורות להופיע אך זה לא אומר שאת צריכה להיכנס ללחץ. פני לרופא שטיפל בך והוא יבדוק אותך ויציע לך כיצד לפעול לשיפור המצב. במידה ובכל זאת תחליטי להגיע אלי, אצטרך לבדוק אותך לפני שאוכל לקבוע דבר מה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

זמן בוטוקס
| 21-11-2014 |
עשיתי לפני חודש בערך הזרקה בשלושה איזורים -אצל רופא מומחה והתוצאה מאוד יפה.מה שמעיב על שמחתי זה שהרופא מתעקש להזריק רק כול חמישה חודשים בערך כי הוא אומר שכול שלושה חודשים יכול לגרום לנוון שרירים.נראה לי מביך להסתובב שוב עם קמטים אפילו לחודש.מה דעתך על העניין? (אני בת 41)
ד''ר דייויד צבר
הנקודה החשובה היא לא המספר (מספר החודשים) אלא הפעילות השרירית הנראית לעין. ברגע שהקמטים מופיעים שוב, את יכולה לחזור על הבוטוקס ללא שום סיכון. אצל רוב האנשים מדובר ב 3-4 חודשים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלוןם
| 1-11-2014 |
מעוניינת לשמוע על מחירי בוטוקס
ד''ר דייויד צבר
מזמין אותך ליצור קשר טלפוני עם המרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום רב לדוקטור
אני מעוניינת לעשות בוטוקס בימים הקרובים אולם לא אוכל להגיע בתוך שבועיים מן הזריקה הראשונה לביקורת והוספה נדרשת האם זה בסדר אחרי כחודש?יש האומרים שאם התוספת לא נעשית תוך שבועיים הגוף מייצר נוגדנים ואש לא אפטיבי. הדעות חלוקות. והייתי מבקשת את תשובתך המקצועית. עשיתי בוטוקס בעבר במצח היה מוצלח. פשוט מרגישה שצריכה אבל בגלל המצב לא יצא לי ובכל זאת רוצה. תודה רבה
ד''ר דייויד צבר
האמירה שאם הביקורת לא נעשית אחרי חודש הגוף מייצר נוגדנים, אינה נכונה.
רצוי להגיע לביקורת לאחר שבועיים מהסיבה הפשוטה שהבוטוקס מגיע לשיא התוצאה לאחר שבועיים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

לפני כשבועיים הרופא הזריק לי 3אזורים סביב העיניים . התוצאה הייתה לא משביע רצון כיוון שנוצרו בגבות זויות מאד חדות לאחר זריקות בזויות הגבות . גבר אחת נשארה מורמת השניה ירדה ,תיקון שלישי כשעברתי התוצאה היתה כפי שהיתה לפני כל ההזרקות , שאלתי היא אם אפשר לעבור כל כך הרבה הזרקות במשך שבועעים האם לא נוצר נזק מהחומר , והאם ניתן לעשות תיקון שוב אם השריר משותק,
תודה רבה
ד''ר דייויד צבר
הדבר הנכון לעשות הוא לפנות לרופא שביצע את הטיפול, אני בטוח שהוא יוכל לענות לך על השאלות. באופן כללי, לא מבצעים תיקונים אלא אחרי שחלפו שבועיים מההזרקה הראשונה מאחר ורק אז ניתן לדעת בבירור שמדובר בתוצאה הסופית. לא נוצר נזק. לגבי תיקון נוסף, צריך לבדוק אותך כדי לדעת מה מצבם של כל השרירים שהושפעו מהחומר.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר