לפגישת יעוץ עם ד"ר צבר

  צור קשר

  טיפול בעיניים שקועות

  תהליך ההזדקנות הטבעי של העור, מביא איתו תופעות וסימנים שונים, עם חלקם ניתן להתמודד ועם חלקם פחות. העור מאבד מההאלסטיות שלו, השיער מאבד מנפחו וחוזקו, העור מאבד מהחיוניות שלו והעיניים הופכות שקועות ולעתים מצטרפת לתופעה זו גם כהות של אזורים מסויימים בעור שסביב העיניים. יש המכנים את התופעה "עיגולים שחורים מתחת לעיניים". בהמשך נראה איזה טיפול לעיניים שקועות קיים במרפאה של ד"ר צבר.

   תופעת העיניים השקועות יוצרת מראה עייף ומבוגר באזור שמתחת לעפעף התחתון ומעל לעצמות הלחיים. נשים בעיקר אך גם לא מעט גברים, סובלים מתופעת העיניים השקועות, שכן לא פשוט בכלל לטשטש את המראה הכהה והשקוע. תכשירי איפור וקוסמטיקה רבים פותחו ויוצרו על ידי מיטב החברות והיצרנים ברחבי העולם. תכשירים קוסמטיים אלו מקלים על התופעה אך לא פותרים אותה לחלוטין.

  טיפול בעיניים שקועות

  התפתחות הרפואה האסתטית הביאה עימה שיטות חדשות לטיפול בבעית העיניים השקועות ועל כך נעסוק במאמר זה. חשוב לדעת שהסיבות להיווצרותן של עיניים שקועות, משתנות מאדם לאדם אך אין לטעות: בעיית עיניים שקועות איננה זהה בעייה אחרת שקיימת לעיתים קרובות במקביל, שקיות מתחת לעיניים. מדובר בשתי תופעות שונות.

  כיצד נוצרים שקעים בעיניים?

  השקעים מתחת לעיניים מופיעים בשל מספר סיבות. שתי סיבות העיקריות הינן גנטיקה ותהליכים טבעיים שחווה הגוף. במהלך השנים, שכבת השומן שמתחת לעור מצטמצמת ונספגת, גם עצמות הגולגולת הולכות ונספגות ואם לא די בכך, העור מאבד מגמישותו וכוח הכבידה עושה את מלאכתו נאמנה.

  כאמור, לעתים מצטרפת גם פיגמנטציה (כהות), ולעיתים קיימת כהות גם במקרים שבהם כלל לא קיימים שקעים מתחת לעיניים. הסיבות לכהות רבות ומגוונות, החל חשיפת יתר לשמש, עבור דרך תרופות וכלה בשינויים הורמונאליים אשר מופיעים במלוא הדרם במהלך הריונות. כמובן שגנטיקה משחקת כמו תמיד תפקיד חשוב ולכן ניתן לראות משפחות שלמות עם כהות מתח לעיניים.

  טיפול בעיניים שקועות – הכיצד?

  ככל שהשנים תחלופנה, התופעה תחמיר ולכן כדאי לטפל בבעיה כשהיא בחיתוליה ולא לחכות להחמרה.

  הטיפול מתאים ברוב המוחלט של המקרים אך במקרים בהם קיימת כהות פיגמנטארית משמעותית, הטיפול אינו מתאים ולכן חשוב לעבור פגישת ייעוץ על מנת לוודא שקיימת התאמה לטיפול.

  את הטיפול מבצעים במרפאה באמצעות שימוש בחומרים טבעיים הנמצאים בגופנו, ביניהם חומצה היאלורונית. חשוב לציין כי מדובר באזור בו העור עדין ביותר ולכן משתמשים בד"כ בחומצה היאלורונית בעלת סמיכות נמוכה ומותאמת לטיפול מסוג זה.

  היתרון שבטיפול הוא היותו בטוח לחלוטין ולא מלווה בכאבים או בתופעות לוואי חריגות. התוצאה מחזיקה מעמד זמן רב, וחשוב לעבור טיפולי תחזוקה על מנת לשמר את התוצאה. מייד לאחר הטיפול המראה העייף נעלם והשיפור ניכר ותורם לשיפור כללי של מראה הפנים. ניתן לקרוא גם על טיפול מילוי קמטים בהקשר הזה.