לפגישת יעוץ עם ד"ר צבר

  צור קשר

  טיפולי מזותרפיה

  מקורה של המזותרפיה בשנת 1952 בצרפת. רופא צרפתי בשם מישל פיסטור פיתח שיטת טיפול חדשנית זו הדוגלת בהחדרת חומרי הטיפול במיקרו-ריכוזים (ריכוזים נמוכים ביותר) היישר ליעד המטרה כדי לטפל באזור מסוים. יתרונה הגדול של המזותרפיה נעוץ בעובדה שחומרי הטיפול מגיעים היישר לאזור המטרה מבלי לעבור בכלי הדם או במערכת העיכול ע"מ להגיע בסופו של דבר לאותו יעד סופי. עובדה זו חוסכת מהמטופל את תופעות הלוואי הכרוכות בטיפולים קונבנציונאליים.

  המזותרפיה משמשת לטיפול בתחומים רבים של הרפואה. בין היתר ראומטולוגיה, רפואת ספורט, אף אוזן גרון, כלי-דם ועוד.

  בשנת 1987 לאחר סדרה של מחקרים מדעיים שכללו בין השאר הדגמות בעזרת איזוטופים מסומנים, הוכרה השיטה בצרפת כחלק מהרפואה הקונבנציונאלית על ידי האקדמיה הצרפתית לרפואה.

  בשנים האחרונות כבשה המזותרפיה בסערה את העולם (נפוצה בכל רחבי אירופה וארה"ב) וצברה הכרה והערכה בקרב רופאים העוסקים ברפואה אסתטית. למזותרפיה תפקיד חשוב בשירות הרפואה האסתטית. זהו טיפול אנטי-אייג'ינג מובהק אשר תורם רבות להצערת העור ולמראה בריא ורענן של העור באזורי הגוף החשופים לנזקים כתוצאה מקרינת השמש ומגורמים סביבתיים אחרים. כמו ברוב המדינות וגם בישראל הטיפול מאושר לרופאים בלבד.

  במהלך הטיפול מוחדרות לעור מיקרו-טיפות של נוסחת בריאות המכילה תערובת של רכיבים פעילים. קיימות נוסחאות שונות אך רובן מכילות ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו, חומצות גרעין, נוגדי חימצון שונים, קו-אנזימים ובעיקר חומצה היאלורונית.

  ישנן מספר שיטות לטיפול כאשר הנפוצות שבהן:

  • הזרקות תת עוריות (point par point)
  • הזרקות שטחיות

  במהלך הטיפול מוחדר החומר אל תוך העור באמצעות מחט דקיקה או בעזרת אקדח משוכלל שפותח בדיוק לצרכים אלו. השיטה מותאמת לסוג העור ולתוצאות המצופות. האזורים המטופלים הם בד"כ אלה החשופים לשמש: פנים, צוואר, מחשוף (דה-קולטה),ידיים, אם כי ניתן לטפל גם באזורים אחרים של הגוף. מדובר בטיפול תחזוקתי קבוע שניתן לשלב עם טיפולים אחרים כמו פילינג, חומרי מילוי, בוטוקס ועוד. הטיפול מתאים לכל סוגי העור למעט עור דלקתי וניתן ואף רצוי להתחיל בטיפול כבר מגיל 25.

  למזותרפיה יתרונות רבים ובעיקר חשובה העובדה שהטיפול הינו ללא סיכונים, חסר כאב ומביא לתוצאות טבעיות הנראות לעין כבר אחרי הטיפול הראשון.

  קיים בלבול גם בקרב רופאים באשר לעומק החדרת החומר. מזותרפיה מבוצעת ברוב המקרים בעזרת הזרקות עוריות ולא תת-עוריות, למעט במקרים מסוימים כפי שמקובל בשיטות אחרות כמו ליפוליזיס להמסת שומן.

  למזותרפיה קמו איגודים רבים ברחבי העולם. נכון להיום קיימות יותר מ 22 עמותות של רופאים המטפלים בשיטה ברחבי העולם, לרבות העמותה הישראלית למזותרפיה. בצרפת, המזותרפיה היא חלק מתכנית הלימודים בפקולטות לרפואה והטיפול עצמו כלול בסל הבריאות הצרפתי.

  פילורגה (®Filorga)

  קיימות חברות שונות המשווקות תרכובות מזותרפיה וקיימת האפשרות להכין תרכובות אלה בהתאם למטרות הטיפול, אך החברה המזוהה ביותר עם תרכובות מותאמות במיוחד לרפואה אסתטית והחלוצה בתחום היא חברת "פילורגה" (Filorga) הצרפתית. חברת פילורגה שהוקמה ע" ד"ר טורזמן, רופא אסתטיקאי בעל נסיון של כ 30 שנה בטיפולי מזותרפיה, היא בין החברות הבודדות אם לא היחידה בעלת תו תקן אירופאי CE לייצור תרכובות למזותרפיה. מוצרי פילורגה משווקים בישראל ובלמעלה מ 45 מדינות ברחבי העולם. היבואנית בארץ היא "מעבדות היקארי". בעבר, מוצרי פילורגה יובאו לארץ ע"י "אלרגן" המשווקת את בוטוקס ואת חומרי המילוי מסידרת "ג'ובדרם".

  ®Revitacare

  חברה נוספת בתחום המזותרפיה, היא חברה צרפתית בשם "Revitacare", עם ליין מוצרי "®Cytocare". החברה המשווקת בארץ היא חברת "סלע מדיקל".

  חשוב לציין שמדובר בעיקר בטיפול מניעתי, כלומר טיפול המונע היווצרות עור יבש, רפוי ומקומט ובעל מראה מבוגר. במיוחד אצל נשים החשופות שעות רבות לשמש אך גם אצל גברים, ניתן לראות עור בעל מראה מבוגר. כדי למנוע תופעה זו, צעירות רבות פונות לטיפולי מזותרפיה הודות למודעות גבוהה למראה ולבריאות העור, שלא הייתה קיימת בעבר. יש לציין שהטיפול מוצע לנשים ולגברים כאחד.

  בין אם מדובר בעור עייף ויבש ובין אם מדובר בעור צעיר ובריא, כל הטיפול מעניק:

  • הזנה ישירה של העור בחומרים פעילים ויצירת לחות
  • מיצוק העור
  • האטה של תהליך הזדקנות העור
  • שמירה על חיוניות ועל מרקם העור
  • עור בעל מראה רענן וזוהר
  • מילוי ועידון קמטוטים עדינים
  • יצירת קולגן חדש וחידוש הרקמה
  • טיפול משלים לחומרי מילוי ולטיפולי בוטוקס

  במוצרי חברות פילורגה ואסתטיק דרמל ניתן למצוא את כל המרכיבים שהזכרתי ועוד. לדברי החברות, חומרי פילורגה מכילים 54 סוגים שונים של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון ועוד ומוצרי אסתטיק דרמל מכילים 61 סוגים. אחד היתרונות בחומרים אלו הוא הריכוז הגבוה של חומצה היאלורונית לא מצולבת, מאחר וזהו המרכיב החשוב ביותר להשגת עור צעיר ובריא יותר.

  לרויטאקייר שתי נוסחאות אשר עיקר השוני ביניהן הוא בריכוז החומצה ההיאלורונית:

  1. Cytocare 516: מותאם לצעירות החל מגיל 25
  2. Cytocare 532: ריכוז גבוה של חומצה היאלורוניתמזותרפיה | ד"ר דייויד צבר - רפואה אסתטית

  טיפולי מזותרפיה מבוצעים ע"פ פרוטוקול מסודר ומורכבים מסידרה של 5 עד 10 טיפולים המבוצעים אחת למספר שבועות ע"פ הפרוטוקול. לאחר סידרת הטיפולים הראשונית, מומלץ לחזור על הטיפול לאחר כשישה חדשים. 

  במרפאתו של ד"ר דייויד צבר, מזותרפיה היא אחד מהטיפולים המוצעים כטיפול בפני עצמו או כטיפול משלים לטיפולים אחרים כגון מילוי קמטים, בוטוקסמתיחת גב כף היד ועוד.

  הטיפולים מבוצעים ע"י ד"ר צבר בכל האזורים החשופים, בטכניקות השונות ובעזרת חומרים מתקדמים כמו פילורגה ורפרסטים HA. בזכות הנוסחאות הייחודיות, ד"ר צבר מציע טיפול אופטימאלי לשימור ושיפור העור באזורים החשופים ובאזורים אחרים, תוך שמירה עלהסטנדרטים הגבוהים ביותר ללא פשרות.

  Cytocare ופילורגה הם מוצרים מוכרים במדינות רבות ובעל פרופיל בטיחותי גבוה מאוד. הטיפול בטוח לחלוטין, ללא תופעות לוואי וללא כאבים. מומלץ לטיפול החל מגיל 25 ובכל הגילאים.