מילוי קמטים

מילוי קמטים-ד''ר צבר

מילוי קמטים בפנים - גישה חדשה 

ד"ר צבר דוגל בגישה החדשה שהולכת וצוברת הצלחה ברחבי העולם. בגישה זו, מילוי קמטי הבעה נעשה ע"י הרמה ומתיחה של האזורים שמעל ומאחורי אותו קמט, כך שהקמט עצמו מתעדן ולעיתים נעלם וזאת מבלי לגעת בו. 

מילוי קמטים בפנים בגישה החדשה מתבצע באמצעות 
מיקרו-קאנולה גמישה וללא מחטים!! למעט במקרים בודדים בהם יש עדיין צורך לעבוד בשיטה הקלאסית.

מילוי קמטים - רקע

ככל שהזמן עובר ואנו מתבגרים, מתחוללים תהליכים טבעיים של הזדקנות העור אשר מביאים ליצירת קמטים, קפלים, שקעים ואסימטריה. הגורמים השכיחים ביותר להזדקנות העור הם:

  • איבוד הגמישות של העור
  • ספיגה של שומנים מתחת לעור
  • ירידה בעובי העור
  • נדידת שומנים לכיוון תחתית הפנים

בנוסף לגורמים אלו קיימים גורמים חיצוניים אשר משפיעים גם הם באופן משמעותי על איכות העור ועל הופעת קמטים ואיבוד נפחים:
שמש, עישון וכוח כבידה.

ניתן "להצעיר" את הפנים ולתקן את הפגמים שנוצרו במהלך השנים, באמצעות טכניקות מתקדמות של מילוי קמטים בפנים ופיסול תוך שימוש בחומרי מילוי ייעודיים בשילוב עם חומרים בעלי מנגנוני פעולה שונים כמו בוטוקס ואחרים. השיטה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות ובה משתמש ד"ר צבר באופן יומיומי, נקראת "פיסול פנים". באמצעות שיטה זו של פיסול פנים ובאמצעות תיקון קמטים, ניתן להגיע לתוצאות יפות וטבעיות של מראה פנים צעיר יותר.

חומרי מילוי קמטים בפנים או בשמם המקצועי "חומרי מילוי לרקמות רכות" (Soft Tissue Dermal Fillers) נהנים בשנים האחרונות מפופולאריות הולכת וגוברת בקרב נשים וגברים

קיים מגוון רחב של חומרי מילוי. חומרים אלה אמנם מגוונים בתכונותיהם אך משותפת לרובם הנטייה להיספג בגוף במשך הזמן.

מילוי קמטים - שתי קבוצות

חשוב להבדיל בין שתי קבוצות עיקריות של חומרי מילוי:
1. זמניים ונספגים במלואם (Biodegradble)
2. קבועים (Permanent)

בקטגוריית החומרים הזמניים, קיימים שלושה סוגי חומרים: חומצה היאלורונית (קיימים קרוב ל200 שמות מסחריים שונים), חלקיקי סידן (שם מסחרי: ראדייס) וקולגן שמזה מספר שנים לא קיים בישראל.

חומרי מילוי זמניים לצורך מילוי קמטים בפנים, מכילים חומרים טבעיים שנמצאים בעור באופן קבוע. מסיבה זו ובזכות העובדה שהם נספגים באופן מלא, הם נחשבים לבטוחים לחלוטין. הם אינם מזוהים כגוף זר ע"י מערכות הגוף ולכן אינם מייצרים תגובות אלרגיות (נדירות ביותר). משך האפקט האסתטי של החומרים בקטגוריית חומרי מילוי זמניים, תלוי בשיטת ייצור החומר, בשיטת הטיפול, באזור הטיפול, בכמות החומר ובמהירות הספיגה של גוף המטופל. למידע נוסף אודות העלמת קמטים.

 לעומתם של החומרים הזמניים, חומרי המילוי השייכים לקטגוריית החומרים הקבועים כדוגמת סיליקון, נחשבים לחומרים בעייתיים מכיוון שמדובר בחומרים שאינם ניתנים לפירוק ע"י הגוף ולכן קשורים לעיתים קרובות לסיבוכים ולתופעות מאוד לא נעימות למטופל (תוצאה בלתי הפיכה שבמקרה שאינה תואמת לשאר הפנים לא ניתן להסירה לחלוטין, דלקות מקומיות, מראה לא טבעי, תחושה של גוף זר, נדידה ועוד). סיבוכים כתוצאה משימוש בחומרי מילוי קבועים, יכולים להופיע גם שנים רבות לאחר שבוצע הטיפול.

ההבדל הגדול בין חומרים זמניים לקבועים הוא אותו הבדל בין האנשים ברחוב שאף אחד לא מזהה שעברו טיפול (חומרים זמניים) לבין אלו שכולם רואים ויודעים שעברו טיפול (חומרים קבועים).

מילוי קמטים - באיזה חומר לבחור?

אלמנטים חשובים במילוי וטשטוש קמטים וקמטוטים הם התאמת החומר לסוג העור, לעומק הקמט ולמיקומו, בחירת טכניקה מתאימה והתייחסות למכלול האזור המטופל. בחירה נכונה תביא לתוצאה הרצויה והבטוחה.

מילוי קמטים - הטיפול

מילוי קמטים-ד''ר צבר

לאחר חיטוי וסימון, מזריק ד"ר צבר את החומר שנבחר בטכניקה המתאימה לאזורים המטופלים. הטיפול נמשך מספר דקות, ללא כאבים והתוצאות מיידיות. ניתן לחזור לשגרה מייד בתום הטיפול. ניתן לבצע מילוי קמטים בכמה שיטות שונות, לרבות הזרקות למילוי קמטים ובדרכים נוספות.

מילוי קמטים - בטיחות

כל החומרים בהם משתמש ד"ר צבר הינם זמניים, נספגים ומאושרים ע"י משרד הבריאות הישראלי והגופים המקבילים באירופה ובארה"ב. מדובר בחומרים בטוחים המשתלבים באופן טבעי באזורים המטופלים.


מידע נוסף בנושא חומרי מילוי קמטים, ניתן למצוא בקישורים הבאים: חומצה היאלורוניתראדייס.

 

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

51 שאלות גולשים בעמוד זה

בעברי עשיתי אמפולה של חומצה הילרונית.כעט יש לי קמוטטי עישון.רוצה למלא
ד''ר דייויד צבר
צריך לראות את האזור ואת סוג הקמטוטים כדי להתאים להם את הטיפול הנכון. צרי קשר עם המרפאה לקביעת תור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

קמטים במצח
| 12-9-2012 |
שלום, אני מעונינת לתקן את הקמטים שיש לי במצח. קראתי אצלך שיש אפשרות להזריק חומרים. האם יש אפשרות שהחומר יזוז מהמקום או שיהייו גושים? תודה.
ד''ר דייויד צבר
אכן ניתן לשפר ובמקרים מסוימים אף להעלים את הקמטים.קיימים כיום חומרי מילוי בטוחים לחלוטין ולכן אין נדידה של החומרים ובשימוש נכון גם לא נוצרים גושים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

יש לי קמטים בכל הלחיים במיוחד כשאני מחייכת. אני בת 65, רזה ולמרות גילי נראית בכלל לא רע. הקמטים האלה מאוד מפריעים לי ואם יש פתרון אשמח להגיע אליך לטיפול. מצפה לתשובתך המקצועית.
ד''ר דייויד צבר
אכן קיים פתרון לא ניתוחי לקמטים מהסוג שאת מתארת. יתכן ובנוסף אצטרך לשחזר את הנפח שאיבדת עם השנים, בעיקר באזור הלחיים. את מוזמנת להגיע למרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

קמטים
| 3-7-2012 |
אני סובלת מקמטים במצח כבר הרבה שנים. אני בת 63 והשאלה היא האם יש באמת מה לעשות עם זה. תודה לך ד"ר צבר.
ד''ר דייויד צבר
יש בהחלט מה לעשות, לשפר ולתקן את אותם קמטים שמפריעים לך ומבגרים אותך.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

יש לי קמטים עמוקים בלחיים ובמצח. האם אפשר לתקן אותם מבלי לחתוך ומבלי שאצטרך לשבת בבית? כלומר בלי שום ניתוח? תודה
אגב אני בן 44 ובריא לגמרי.
ד''ר דייויד צבר
אין שום בעיה לתקן את הקמטים או לפחות לשפרם באופן משמעותי ,כפוף לבדיקה. אין צורך בזמן החלמה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

האם יש סוג עור שזה לא מתאים לו?
ד''ר דייויד צבר
הטכנולוגיה העכשווית של החומרים הבטוחים המיוצרים ע"י החברות המובילות והמוכרות (ואני לא מדבר על חומרים אחרים שמסתובבים בשוק) מאפשרת לנו בד"כ לבצע את הטיפול בכל סוגי העור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד"ר רציתי לדעת אם אפשר לתקן בלי ניתוח את הקמטים משני צידי הפה. יש לי אותם כבר מגיל צעיר והם נראים לי קבועים.
ד''ר דייויד צבר
אפשר לתקן את הקמטים הללו ללא התערבות ניתוחית.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני בת 53 ויש לי קמטים באזור הסנטר ובכל החלק התחתון של הפנים. האם אפשר לשפר את המצב או אפילו למתוח כדי להראות יותר צעירה? אני מפחדת מניתוחים והבנתי שאתה עושה את זה ללא ניתוח הבנתי נכון?
ד''ר דייויד צבר
כמובן שאפשר לשפר את המצב וניתן גם לבצע מתיחה מסוימת של כל אזור הלסת והסנטר ללא כל התערבות ניתוחית. צרי קשר עם המרפאה לקבלת פרטים נוספים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני עשיתי מילוי קמטים מסביב לפה, קמטי החיוך וסבלתי משטפי דם במשך שבוע. האם ניתן למנוע את זה? האם זה יקרה לי גם במצח? גילי 50
ד''ר דייויד צבר
זה לא אמור לקרות ובד"כ לא קורה. זה תלוי במספר דברים, ביניהם האם את נוטלת תרופות לדילול הדם כגון אספירין/קומאדין.., מהי טכניקת ההזרקה, האם החומר מוזרק באמצעות מחט או באמצעות מיקרו-קאנולה, ריבוי כלי דם שטחיים בעור, האנטומיה של כלי הדם אצלך מתחת לעור וכו וכו'. בטכניקה נכונה ועם נסיון זה לא אמור לקרות, לא במצח ולא באזורים אחרים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

האם מילוי קמטים בצידי האף כרוכים במספר מפגשי הזרקה? או שממלאים זאת בפעם אחת?
(כמובן שאני מבינה שצריך לחזור על זה שוב לאחר שנה-שנה וחצי)
ענת
ד''ר דייויד צבר
שלום ענת, כל מקרה לגופו. תלוי בעומק הקמט/קפל/שקע, בסוג הקמט, בסוג העור. בד"כ הטיפול מבוצע במפגש אחד, כאשר את מגיעה לביקורת לאחר שבוע-שבועיים בהתאם לסוג החומר.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד"ר שלום, רציתי לדעת האם אפשר לבצע טיפול מילוי קמטים כדי לתקן קמט רוחבי שממוקם במרכז הסנטר שלי כבר הרבה שנים (אני לא צעיר) ואם כן באיזה חומר אתה משתמש לצורך התיקון? בברכה, אברהם.
ד''ר דייויד צבר
שלום אברהם, הקמט עליו אתה מדבר הוא קמט די שכיח ויש לו אפילו שם בלועזית. ניתן לתקן אותו באמצעות מילוי קמטים. כדי להחליט באיזה חומר אשתמש אצטרך לבדוק את הקמט ולבחור את החומר המתאים ע"פ סוג העור,עומק הקמט וכו'.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר