מילוי קמטים

מילוי קמטים-ד''ר צבר

מילוי קמטים בפנים - גישה חדשה 

ד"ר צבר דוגל בגישה החדשה שהולכת וצוברת הצלחה ברחבי העולם. בגישה זו, מילוי קמטי הבעה נעשה ע"י הרמה ומתיחה של האזורים שמעל ומאחורי אותו קמט, כך שהקמט עצמו מתעדן ולעיתים נעלם וזאת מבלי לגעת בו. 

מילוי קמטים בפנים בגישה החדשה מתבצע באמצעות 
מיקרו-קאנולה גמישה וללא מחטים!! למעט במקרים בודדים בהם יש עדיין צורך לעבוד בשיטה הקלאסית.

מילוי קמטים - רקע

ככל שהזמן עובר ואנו מתבגרים, מתחוללים תהליכים טבעיים של הזדקנות העור אשר מביאים ליצירת קמטים, קפלים, שקעים ואסימטריה. הגורמים השכיחים ביותר להזדקנות העור הם:

  • איבוד הגמישות של העור
  • ספיגה של שומנים מתחת לעור
  • ירידה בעובי העור
  • נדידת שומנים לכיוון תחתית הפנים

בנוסף לגורמים אלו קיימים גורמים חיצוניים אשר משפיעים גם הם באופן משמעותי על איכות העור ועל הופעת קמטים ואיבוד נפחים:
שמש, עישון וכוח כבידה.

ניתן "להצעיר" את הפנים ולתקן את הפגמים שנוצרו במהלך השנים, באמצעות טכניקות מתקדמות של מילוי קמטים בפנים ופיסול תוך שימוש בחומרי מילוי ייעודיים בשילוב עם חומרים בעלי מנגנוני פעולה שונים כמו בוטוקס ואחרים. השיטה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות ובה משתמש ד"ר צבר באופן יומיומי, נקראת "פיסול פנים". באמצעות שיטה זו של פיסול פנים ובאמצעות תיקון קמטים, ניתן להגיע לתוצאות יפות וטבעיות של מראה פנים צעיר יותר.

חומרי מילוי קמטים בפנים או בשמם המקצועי "חומרי מילוי לרקמות רכות" (Soft Tissue Dermal Fillers) נהנים בשנים האחרונות מפופולאריות הולכת וגוברת בקרב נשים וגברים

קיים מגוון רחב של חומרי מילוי. חומרים אלה אמנם מגוונים בתכונותיהם אך משותפת לרובם הנטייה להיספג בגוף במשך הזמן.

מילוי קמטים - שתי קבוצות

חשוב להבדיל בין שתי קבוצות עיקריות של חומרי מילוי:
1. זמניים ונספגים במלואם (Biodegradble)
2. קבועים (Permanent)

בקטגוריית החומרים הזמניים, קיימים שלושה סוגי חומרים: חומצה היאלורונית (קיימים קרוב ל200 שמות מסחריים שונים), חלקיקי סידן (שם מסחרי: ראדייס) וקולגן שמזה מספר שנים לא קיים בישראל.

חומרי מילוי זמניים לצורך מילוי קמטים בפנים, מכילים חומרים טבעיים שנמצאים בעור באופן קבוע. מסיבה זו ובזכות העובדה שהם נספגים באופן מלא, הם נחשבים לבטוחים לחלוטין. הם אינם מזוהים כגוף זר ע"י מערכות הגוף ולכן אינם מייצרים תגובות אלרגיות (נדירות ביותר). משך האפקט האסתטי של החומרים בקטגוריית חומרי מילוי זמניים, תלוי בשיטת ייצור החומר, בשיטת הטיפול, באזור הטיפול, בכמות החומר ובמהירות הספיגה של גוף המטופל. למידע נוסף אודות העלמת קמטים.

 לעומתם של החומרים הזמניים, חומרי המילוי השייכים לקטגוריית החומרים הקבועים כדוגמת סיליקון, נחשבים לחומרים בעייתיים מכיוון שמדובר בחומרים שאינם ניתנים לפירוק ע"י הגוף ולכן קשורים לעיתים קרובות לסיבוכים ולתופעות מאוד לא נעימות למטופל (תוצאה בלתי הפיכה שבמקרה שאינה תואמת לשאר הפנים לא ניתן להסירה לחלוטין, דלקות מקומיות, מראה לא טבעי, תחושה של גוף זר, נדידה ועוד). סיבוכים כתוצאה משימוש בחומרי מילוי קבועים, יכולים להופיע גם שנים רבות לאחר שבוצע הטיפול.

ההבדל הגדול בין חומרים זמניים לקבועים הוא אותו הבדל בין האנשים ברחוב שאף אחד לא מזהה שעברו טיפול (חומרים זמניים) לבין אלו שכולם רואים ויודעים שעברו טיפול (חומרים קבועים).

מילוי קמטים - באיזה חומר לבחור?

אלמנטים חשובים במילוי וטשטוש קמטים וקמטוטים הם התאמת החומר לסוג העור, לעומק הקמט ולמיקומו, בחירת טכניקה מתאימה והתייחסות למכלול האזור המטופל. בחירה נכונה תביא לתוצאה הרצויה והבטוחה.

מילוי קמטים - הטיפול

מילוי קמטים-ד''ר צבר

לאחר חיטוי וסימון, מזריק ד"ר צבר את החומר שנבחר בטכניקה המתאימה לאזורים המטופלים. הטיפול נמשך מספר דקות, ללא כאבים והתוצאות מיידיות. ניתן לחזור לשגרה מייד בתום הטיפול. ניתן לבצע מילוי קמטים בכמה שיטות שונות, לרבות הזרקות למילוי קמטים ובדרכים נוספות.

מילוי קמטים - בטיחות

כל החומרים בהם משתמש ד"ר צבר הינם זמניים, נספגים ומאושרים ע"י משרד הבריאות הישראלי והגופים המקבילים באירופה ובארה"ב. מדובר בחומרים בטוחים המשתלבים באופן טבעי באזורים המטופלים.


מידע נוסף בנושא חומרי מילוי קמטים, ניתן למצוא בקישורים הבאים: חומצה היאלורוניתראדייס.

 

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

51 שאלות גולשים בעמוד זה

מירא
| 14-11-2015 |
בת 31 מעוניינת במילוי קמתים בשיתת הפילר
ד''ר דייויד צבר
את מוזמנת ליצור קשר טלפוני עם המרפאה לקביעת תור לייעוץ.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום רב. אני בת 59. סוכרתית , מזריכה אינסולין מזה20 שנה. מבקשת לדעת אם אפשר להזריק לפנים או עדיף טיפולי לייזר שטחיים כדי להצעיר את העור? תודה, ליזה
ד''ר דייויד צבר
שלום, טיפולי לייזר שטחיים לא משחזרים נפחים. השאלה היא מהי המטרה? על פי גילך, אני מניח שאיבדת נפחים בפנים עם השנים. לייזר לא יודע לעשות מה שחומרי מילוי יודעים וההיפך, כך שניתן לשלב ביניהם.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

בן 56.בריא נראה צעיר לגילי.לפי הבנתי בוטוקס לא יעשה את העבודה.האם בכל זאת אפשר להעלים קמט עמוק ביו זוית האף לפה?
ד''ר דייויד צבר
אכן בוטוקס הוא לא הפתרון למה שאתה מתאר, ניתן לטפל בקמט/שקע/קפל הזה באמצעות חוטים וחומרי מילוי, כפוף לבדיקה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

היי, לפני משהו כמו חצי שנה עשיתי זריקת ראדייס לאף. יש איזור אחד שממש הצטערתי שהזרקתי בו. רציתי לדעת אם יש אפשרות להמיס את החומר הזה או אם יש לי איזשהו פיתרון אחר?
תודה
ד''ר דייויד צבר
מציע שתחזרי לרופא שהזריק את החומר. בכל מקרה ראדייס הוא חומר שלא ניתן להמסה כמו חומצה היאלורונית ולכן דורש ניסיון רב בהזרקה. בכל מקרה החומר הולך ונספג בהדרגה עד שייעלם לחלוטין.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום ,
אני בת 22 ורואה בזוויות העיניים קמטוטים קטנים
ומסביב העיניים אני התחלתי לשים לב לתחילת קמטים
במה תוכל לעזור לי ?
ד''ר דייויד צבר
את מאוד צעירה ואני מניח שמדובר בקמטי הבעה, כלומר בשלב דינאמי (מופיעים כאשר השריר סביב העיניים מתכווץ). במקרה זה, בוטוקס ימחק את אותם קמטים שאת מתארת. את מוזמנת ליצור קשר טלפוני עם המרפאה לפגישת ייעוץ.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

איזה חומר מומלץ להזריק מתחת לעיניים לתוצאה טובה יותר בשקעים שמתחת לעיניים
בת 41, בריאה, נקבה ללא טיפולים קודמים
Voluma או volbella ?
ד''ר דייויד צבר
וולבלה למרות שזהו חומר ייעודי לשפתיים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

כמה זמן נישארת החומצה ההיפראלגראנית בקמט?כל כמה זמן צריך לחדש? האם הקמט עם הזמן ייעלם ללא הזרקה נוספת?מה מחיר הטיפול?אני זכר בן 44
ד''ר דייויד צבר
תלוי בסוג הקמט והעור, בסוג החומצה ההיאלורונית וברמת הסמיכות שלה. יכול להייות שאצלך מתאימים יותר חומרים אחרים. אתה מוזמן להגיע לייעוץ ובדיקה, לאחר מכן תוכל לקבל את כל המידע שיעזור לך לקבל החלטה. מחירים טלפונית מול המרפאה. 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני בת 60. לפני כשבע שנים הוזרק לי ביו אלקמיד בשתי הלחיים. נראיתי נפלא. עם הזמן יש כמובן נפילת טונוס ואני מעוניינת ליצור שוב אשליה של פנים מורמות אבל אני חוששת מהזרקה חוזרת בגלל הביו אלקמיד. האם יש אלטרנטיבה אחרת?
ד''ר דייויד צבר
ניתן להתמודד עם עניין הביואלקמיד, הדבר תלוי כמובן בבדיקה של הפנים והיכן בדיוק ממוקם הביואלקמיד.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

?
ד''ר דייויד צבר
כן.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

תודה על התייחסותך לשאלה
מאז הטיפול עברו כשלושה שבועות.
לאחר ההתנסות הלא מוצלחת הייתי מעדיפה תיקון לא פולשני.
האם עיסוי עוזר להמיס חלק מהחומר? או להעבירו לנקודה אחרת בפנים?
האם אני יכולה לבצע את העיסויים בעצמי?
כיצד?
ד''ר דייויד צבר
קשה להעריך מאחר ולא ראיתי את התוצאה. עיסוי אגרסיבי שכזה מבוצע ע"י הרופא אם בכלל (3 שבועות אני בספק). האופצייה הטובה ביותר בשלב זה היא המסה. ממליץ לך לחזור לרופא שביצע הטיפול לצורך המסה חלקית.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום רב,
אני בת 49.
ביצעתי מילוי באמצעות חומצה בשתי הלחיים שאיבדו מנפחן.
לצערי, אינני מרוצה מהתוצאה באחד מהצדדים בה הלחי נראית תפוחה יותר ולא תואמת ללחי השנייה. כמו כן, די אבדו לי הגומות הטבעיות באותו צד. אני יודעת שהוזרק לצד הזה יותר חומר כי המבצע טען כי הלחי הזאת איבדה יותר מנפחה ואני מרגישה תחושה מלאה יותר בצד המדובר.
אינני מעוניינת להזריק ללחי השנייה כדי להתאים ביניהן. האם יש משהו שניתן לעשות? נאמר לי שאפשר באמצעות עיסוי לפסל את הפנים. לדאבוני, אין שינוי. מה היית מציע?
בתודה מראש
ד''ר דייויד צבר
בוודאי שיש מה לעשות. לא הזכרת כמה זמן עבר מאז הטיפול. בכל אופן, כפוף כמובן לבדיקה, ניתן להמיס צד אחד או להוסיף לצד השני ע"מ ליצור סימטריה. ניתן גם לבצע עיסויים אם לא חלף זמן רב מאז הטיפול או פשוט להמתין עד שהחומר ייספג לחלוטין ואז לחזור או לא על הטיפול.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מילוי קמטים
| 13-10-2013 |
לפני 15 שנה היה לי שיתוק עצב הפנים.עד היום נשאר לי
קמט עמוק {בין עף לפה} בצד אחד של הפנים
האם יש חומר מילוי או אופציות אחרות להוריד את קמט?
ד''ר דייויד צבר
בהחלט קיימות אפשרויות טיפול כמו חומרי מילוי ובוטוקס.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

לדוקטור צבר שלום :
יש לי צלקות באורך 2 ס''מ ארוכה ומעט שקועה באזור העין ליד הגבה בפנים .
ניסיתי תקופה לטפל בלייזר ואין שינוי משמעותי בצלקות. האם ניתן למלא אותה בחומרי מילוי שונים באופן כללי לקבלת מראה יותר טוב
בתודה דניאל
ד''ר דייויד צבר
האזור שסביב העין הוא אזור בעייתי מכיוון שהעור שם הוא דק במיוחד. צלקות צריכות חומרים יחסית סמיכים ולכן אינני יכול לקבוע אם הטיפול יכול להתאים או לא. עליי לראות את המצב שם כדי לומר לך. את יכולה לשלוח תמונה מספיק ברורה או לחלופין להגיע לייעוץ.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

עיצוב פנים
| 19-7-2013 |
מה ההבדל בין טיפול זמני לבין קבוע. האם הראדייס הינו חומר המשמש לטיפול קבוע או לטווח ארוך?! האם יש אפשרות לפגישת ייעוץ ? מה העלות?
ד''ר דייויד צבר
אני מזמין אותך לקרוא את ההבדל בין חומרי מילוי זמניים וקבועים בעמוד מילוי קמטים שבאתר, שם תקבלי את התשובה לשאלתך. פני למרפאה לקביעת תורים וקבלת עלויות.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני בת 50 ויש לי קמטים מתחת לעיניים כבר 6 שנים , עלי להדגיש שאני ניראית צעירה הרבה לגילי אך הקמטים מפריעים לי ויש לי שקעים מתחת ללחיים.
אני מעוניינת במילוי לנפח לפנים ולקמטים מתחת לעיניים לאורך זמן, מעל שנה
ורציתי לדעת האם ניתן למלא בשומן טבעי ומה העלות של זה?
תודה
ד''ר דייויד צבר
אכן קיימת אפשרות למלא בשומן עצמי אך הדבר כרוך בטיפול פולשני ומורכב יותר (הוצאת שומן מאזור אחר, הפרדת המרכיבים וכו) ואיו יתרון משמעותי מבחינת משך האפקט האסתטי, כך שללא ספק השימוש בחומרי מילוי טובים ובטוחים מהווה יתרון. עלויות ניתן לברר מול המרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

רדאייס
| 23-5-2013 |
הוזרקתי ברדאייס לפני כשבועיים,כעבור יום היו לי שיטפי דם נוראיים ונפיחות, כשזה עבר הסתכלתי בפני ולא ראיתי שום תוצאה, החומר הוזרק לי בנפילה שביצדי הפה, מה שנקרא "נפילת בולדוג" אני מאוד מאוכזבת,האם יש סבירות שבמשך הזמן אני יראה תוצאה? בינתיים לא חל שום שינוי במצבי, ואני מאוכזבת, היכן ניתן להזריק את החומר הנ"ל? ביקשתי קצת מהחומר מעל השפה העליונה שהיא מלאה בחריצים נאמר לי שאסור, הנכון הדבר? מצפה לתשובתך, המאוכזבת מראשון
ד''ר דייויד צבר
לא הבנתי אם החומר הוזרק בצניחה שבצידי הפה על קו הלסת או ממש בשקעים שבזוויות הפה. בכל אופן הראדייס יעיל מאוד בשני האזורים הללו, בהנחה כמובן שהטיפול נעשה באופן הנכון ומוזרק בכמויות הנכונות. הראדייס הוא חומר שדורש הרבה ניסיון כדי להגיע לתוצאות הרצויות. שטפי דם הם תופעה שלא אמורה להופיע, אם כי תיאורטית זה דבר שתמיד יכול להופיע. אני לא יודע להסביר מדוע את לא רואה תוצאה.
את הראדייס ניתן להזריק כמעט בכל מקום בפנים למעט מצח, שקעים מתחת לעיניים, שפתיים ונכון נאמר לך שלא מומלץ להזריק ראדייס לתיון קמטוטים מעל לשפה העליונה. בכל מקרה אני ממליך לך לחזור לאותו רופא שטיפל בך ולדון איתו באפשרויות העומדות בפנייך. במידה ותחליטי בכל זאת להגיע אלי, אשמח לקבל אותך לפגישת ייעוץ במרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום ,
באיזה חומר כדאי להשתמש במילוי חריץ בין הגבות .
גיל - 46
מין - נקבה
ללא טיפולים קודמים
ד''ר דייויד צבר
באזור זה רצוי להשתמש אך ורק בחומרי מילוי מבוססי חומצה היאלורונית ובדרגת סמיכות נמוכה. כמו כן רצוי שהחומר יהייה מבית היצור של חברות מובילות בתחום, דוגמת רסטילן השבדית,ג'ובידרם האמריקאית,טאוסיאל השוויצרית וסטילאז' הצרפתית.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

חטטי אקנה
| 10-2-2013 |
יש לי צלקות אקנה בפנים, יש טיפול עבור זה?
ד''ר דייויד צבר
קיימים טיפולים שונים,לייזר,פילינג,חומרי מילוי,מזו רולר ועוד. סוג הטיפול הנבחר תלוי בסוג הצלקות ע"פ בדיקה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום, אני בן 27 ויש לי קמט הבעה מזה מס׳ שנים במצח, האם בגלל גילי הטיפול הוא שונה? ומהו הטיפול המומלץ במקרה זה? בנוסף רציתי לדעת מהן העלויות שלטיפול שכזה?
ד''ר דייויד צבר
במידה ואכן מדובר בקמט הבעה או בקמט שהפך לקמט קבוע, הטיפול בקמט הבעה הוא בד"כ זהה ללא קשר לגיל, בוטוקס.במידה ומדובר בקמט קבוע, יתכן שבוטוקס יעשה את העבודה ויתכן שבשלב שני תצטרך חומר מילוי, הכל לפי סוג הקמט, עומק הקמט, מיקומו וכו'. לכן חשוב לקבל ייעוץ ולהבין בדיוק את מהות הטיפול. בנוגע לעלויות אתה מוזמן ליצור קשר עם המרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שמעתי שניתן למלא צלקות אקנה בחומר מילוי שנקרא גובידרם
האם זה נכון ומה דעתך בנושא או איזה חומר מתאים לטשטוש צלקות אקנה
בתודה דליה
ד''ר דייויד צבר
אכן ניתן לטשטש צלקות אקנה באמצעות חומרי מילוי, בין היתר ג'ובידרם, אם כי זהו לא החומר המתאים ביותר להתוויה זו. הראדייס הוא חומר מילוי שמתאים יותר תוכלי לקרוא על ראדייס באתר שלי תחת קטגוריית מילוי קמטים. כמובן שקיימים סוגים שונים של צלקות אקנה וטיפול זה אינו מתאים לכולן. לכן יש לבדוק את האזור המצולק וע"פ בדיקה להחליט אם ניתן לטפל ואם אכן ניתן, באיזה חומר.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר