מילוי קמטים

מילוי קמטים-ד''ר צבר

מילוי קמטים בפנים - גישה חדשה 

ד"ר צבר דוגל בגישה החדשה שהולכת וצוברת הצלחה ברחבי העולם. בגישה זו, מילוי קמטי הבעה נעשה ע"י הרמה ומתיחה של האזורים שמעל ומאחורי אותו קמט, כך שהקמט עצמו מתעדן ולעיתים נעלם וזאת מבלי לגעת בו. 

מילוי קמטים בפנים בגישה החדשה מתבצע באמצעות 
מיקרו-קאנולה גמישה וללא מחטים!! למעט במקרים בודדים בהם יש עדיין צורך לעבוד בשיטה הקלאסית.

מילוי קמטים - רקע

ככל שהזמן עובר ואנו מתבגרים, מתחוללים תהליכים טבעיים של הזדקנות העור אשר מביאים ליצירת קמטים, קפלים, שקעים ואסימטריה. הגורמים השכיחים ביותר להזדקנות העור הם:

  • איבוד הגמישות של העור
  • ספיגה של שומנים מתחת לעור
  • ירידה בעובי העור
  • נדידת שומנים לכיוון תחתית הפנים

בנוסף לגורמים אלו קיימים גורמים חיצוניים אשר משפיעים גם הם באופן משמעותי על איכות העור ועל הופעת קמטים ואיבוד נפחים:
שמש, עישון וכוח כבידה.

ניתן "להצעיר" את הפנים ולתקן את הפגמים שנוצרו במהלך השנים, באמצעות טכניקות מתקדמות של מילוי קמטים בפנים ופיסול תוך שימוש בחומרי מילוי ייעודיים בשילוב עם חומרים בעלי מנגנוני פעולה שונים כמו בוטוקס ואחרים. השיטה שתפסה תאוצה בשנים האחרונות ובה משתמש ד"ר צבר באופן יומיומי, נקראת "פיסול פנים". באמצעות שיטה זו של פיסול פנים ובאמצעות תיקון קמטים, ניתן להגיע לתוצאות יפות וטבעיות של מראה פנים צעיר יותר.

חומרי מילוי קמטים בפנים או בשמם המקצועי "חומרי מילוי לרקמות רכות" (Soft Tissue Dermal Fillers) נהנים בשנים האחרונות מפופולאריות הולכת וגוברת בקרב נשים וגברים

קיים מגוון רחב של חומרי מילוי. חומרים אלה אמנם מגוונים בתכונותיהם אך משותפת לרובם הנטייה להיספג בגוף במשך הזמן.

מילוי קמטים - שתי קבוצות

חשוב להבדיל בין שתי קבוצות עיקריות של חומרי מילוי:
1. זמניים ונספגים במלואם (Biodegradble)
2. קבועים (Permanent)

בקטגוריית החומרים הזמניים, קיימים שלושה סוגי חומרים: חומצה היאלורונית (קיימים קרוב ל200 שמות מסחריים שונים), חלקיקי סידן (שם מסחרי: ראדייס) וקולגן שמזה מספר שנים לא קיים בישראל.

חומרי מילוי זמניים לצורך מילוי קמטים בפנים, מכילים חומרים טבעיים שנמצאים בעור באופן קבוע. מסיבה זו ובזכות העובדה שהם נספגים באופן מלא, הם נחשבים לבטוחים לחלוטין. הם אינם מזוהים כגוף זר ע"י מערכות הגוף ולכן אינם מייצרים תגובות אלרגיות (נדירות ביותר). משך האפקט האסתטי של החומרים בקטגוריית חומרי מילוי זמניים, תלוי בשיטת ייצור החומר, בשיטת הטיפול, באזור הטיפול, בכמות החומר ובמהירות הספיגה של גוף המטופל. למידע נוסף אודות העלמת קמטים.

 לעומתם של החומרים הזמניים, חומרי המילוי השייכים לקטגוריית החומרים הקבועים כדוגמת סיליקון, נחשבים לחומרים בעייתיים מכיוון שמדובר בחומרים שאינם ניתנים לפירוק ע"י הגוף ולכן קשורים לעיתים קרובות לסיבוכים ולתופעות מאוד לא נעימות למטופל (תוצאה בלתי הפיכה שבמקרה שאינה תואמת לשאר הפנים לא ניתן להסירה לחלוטין, דלקות מקומיות, מראה לא טבעי, תחושה של גוף זר, נדידה ועוד). סיבוכים כתוצאה משימוש בחומרי מילוי קבועים, יכולים להופיע גם שנים רבות לאחר שבוצע הטיפול.

ההבדל הגדול בין חומרים זמניים לקבועים הוא אותו הבדל בין האנשים ברחוב שאף אחד לא מזהה שעברו טיפול (חומרים זמניים) לבין אלו שכולם רואים ויודעים שעברו טיפול (חומרים קבועים).

מילוי קמטים - באיזה חומר לבחור?

אלמנטים חשובים במילוי וטשטוש קמטים וקמטוטים הם התאמת החומר לסוג העור, לעומק הקמט ולמיקומו, בחירת טכניקה מתאימה והתייחסות למכלול האזור המטופל. בחירה נכונה תביא לתוצאה הרצויה והבטוחה.

מילוי קמטים - הטיפול

מילוי קמטים-ד''ר צבר

לאחר חיטוי וסימון, מזריק ד"ר צבר את החומר שנבחר בטכניקה המתאימה לאזורים המטופלים. הטיפול נמשך מספר דקות, ללא כאבים והתוצאות מיידיות. ניתן לחזור לשגרה מייד בתום הטיפול. ניתן לבצע מילוי קמטים בכמה שיטות שונות, לרבות הזרקות למילוי קמטים ובדרכים נוספות.

מילוי קמטים - בטיחות

כל החומרים בהם משתמש ד"ר צבר הינם זמניים, נספגים ומאושרים ע"י משרד הבריאות הישראלי והגופים המקבילים באירופה ובארה"ב. מדובר בחומרים בטוחים המשתלבים באופן טבעי באזורים המטופלים.


מידע נוסף בנושא חומרי מילוי קמטים, ניתן למצוא בקישורים הבאים: חומצה היאלורוניתראדייס.

 

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

51 שאלות גולשים בעמוד זה

שלום רב,
אני בת 60. לפני שבוע עברתי טיפול - הזרקת חומצה הילרונית בפנים מסוג סטילאג' L, XL. המעניין שלאחר ההזרקה לא היו תוצאות כלל. וגם שלושה ימים אחרי. הרופאה אמרה לי שהחומצה סופחת מים והתוצאה תראה לאחר שבוע עד 3 שבועות. מעניין שחברות אחרות שלי טופלו והתוצאה נראתה מיידית. היתכן שיש מצב שהתוצאה תשתנה ומשהו יראה?!!!
מה ההבדל בין בלוטרן לסטילאג' ?
מי מהן טובה יותר ומחזיקה יותר זמן?
קמטי הבעה
| 8-6-2017 |
היי, האם גיל 28 מוקדם מדי למילוי קמטי הבעה בין האף לפה? האם קיימת השפעה על רצון עתידי להיכנס להיריון? הן מבחינה בריאותית והן מבחינת שינוי מסת הגוף שכמובן תשליך גם על נפח הפנים. תודה מראש!

אני בת 67 וטופלתי בחומרי מילוי בעבר.
קראתי על חומרים חדשים ותהיתי מה דעתך על בלוטרו?
ומה דעתך על הרמוניקה?
האם אתה משתמש בהם?
תודה.
שלום
אני בת 34 עשיתי מילוי בין האף לשפתיים בחומצה אילרונית בגובידרום
כבר 3 פעמיים וכול פעם מזרק אחד
רציתי לדעת אם אני ממלא וחוזרת שוב על אותו פעולה כול 7 בערך 8 חודשים
האם זה בסדר ? או שעדיף לחכות שכול החומר יספג ואז למלא את הקמטים ?
אם יש חומר קבוע שניתן להזריק בין הקמטים בין האף לשפתיים ?
תודה
ד''ר דייויד צבר
ניתן לחזור על הטיפול ואף מומלץ, אם לוקחים בחשבון את הפן המניעתי של הטיפול. כתוצאה מההזרקות נוצר קולגן (חלבון) חדש שמשפר את מצב השקע, אך יש לקחת בחשבון שגם הגיל ופקטורים נוספים משחקים תפקיד בהעמקת השקעים. אין נוסחה שמחשבת את תדירות הטיפול. את לא חייבת לחכות שכל החומר יספג.
קיימים חומרים קבועים ומסוכנים, כמו סיליקון וביואלקמי, שמאוד לא מומלץ להזרקים לפנים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום
ביצעתי מילוי בגובידרום בקמטי הצחוק בין אף לפה
חצי מזרק לכול צד זה כבר פעם שלישית שאני עושה
והחומר יורד מהר והקמטים אחרי חצי שנה מופעים כאילו לא עשיתי כלום
מומלץ לעשות באזור זה עם בוטוקס ? גובידרום נחשב טוב למילוי באזור הזה ?
ואם אפשר לגשת אליך ?
ד''ר דייויד צבר
ג'ובדרם הוא חומר מילוי איכותי ומתאים אך יש להתאים את סוג הג'ובדרם לאזור המיועד לתיקון. יש סוגים שונים ואני מניח שהחומר שנבחר אינו מתאים או שהטכניקה/עומק הזרקה/מינון אינם מתאימים, את זה יודע רק הרופא שהזריק. בוטוקס באזור זה מתאים אך ורק להתוויות מאוד מסוימות. את מוזמנת ליצור קשר עם המרפאה לקביעת תור לייעוץ 03-6494183.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מחמאה
| 18-12-2016 |
היי זה לא שאלה זה באמת רק המלצה וניסיון להרגיע את כל הבחורות כאן שחוששות ולא יודעת מה לעשותען הכהויות או עם הקימטוטים.. אני יכולה להגיד לכן שהגעתם לרופא מספר אחד! אני מאוד צעירה ועשיתי אצל כמה רופאים לפני צבר הזרקות אבל בחיים לא ראיתי סבלנות ותוצאות נדירות כאלה ! אז זה הדרך הכי קרובה לי להגיד לך תודה על התוצאה המדהימה שעשית לי בפנים ולכל הבחורות שחוששות אין לכם מה יותר!
ד''ר דייויד צבר
.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום,
אני מזריקה מזה 4 שנים סטילאז ללחיים ולקמטי החיוך.
1. סטילאז xl צמיגי מידי לקמטי החיוך נכון? הרופא שלי הזריק לי לשם ונהיו לי גושים מוזרים.. מה מתאים לשם ה מדיום או הלארג׳ לדעתך?
2. יש לי תחושה שעם הזמן הזרקות חוזרות בקמטי החיוך כבר לא מעלימות אלא רק מטשטשות מעט את הקמטים ונוצר מראה בולדוגי תפוח ופחות מחמיא... האם אני טועה? הרופא שלי נחשב למיומן ובכל זאת אני רואה את התוצאה ואם מתבוננים בעין בוחנת משהו לא מסתדר ולא יושב טבעיים כל החומצות האלה.. האם אפשר אחרת?
דודו נקבה 43
ד''ר דייויד צבר
בהחלט סמיך מידי, ניתן ורצוי להתאים את סוג החומר אך ורק לאחר בדיקה, אין כללים קבועים. אם זאת תחושתך, כנראה שנעשה שימוש בחומרים לא מתאימים או בטכניקה לא מתאימה. עם הזמן, קמטי היחיוך אמורים להיטשטש. מאחר ולא ראיתי אותך לא אוכל להתייחס נקודתית, באופן כללי אגיד לך שכשהטיפול מבוצע נכון ובחומרים המתאימים, אמורה להופיע תוצאה טבעית ויפה, יחד עם זאת צריך לקחת בחשבון את התהליכים הטבעיים של הזדקנות העור עם השנים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

קמטי חיוך
| 5-8-2016 |
היי אני עוד מעט בת 21 ויש לי מגיל צעיר קמט חיוך רק בצד אחד של הפנים וזה נורא מפריע, ממה זה נובע והאם אפשר לטפל בזה?
ד''ר דייויד צבר
נובע מפעילות חוזרת של התכווצות שרירים מסוימים במהלך חיוך שבמשך השנים מביאה לקמט שהופך ממצב דינאמי למצב קבוע. ניתן לטפל באמצעות חומרי מילוי.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום דוקטור! אני בת 39 מרחתי מסכה למיצוק העור בפנים והקרם נגע באזור העדין של העיניים, ונוצרו קימטוטים מתחת לעיניים, כיצד ניתן לשפר את המראה בצורה הכי טיבעית שיש .תודה .
ד''ר דייויד צבר
צריך לראות את האזור כדי להתאים את החומר המתאים במידה ואכן ניתן לעזור לך.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

האם יש פתרון יעיל חוץ מבוטוקס ולא ניתוח ?
אשא בת 60
ד''ר דייויד צבר
במידה ומקורם של הקמטוטים הוא פעילות שרירית, בוטוקס הוא היחיד שידע לטפל בהם. במידה ולא, ניתן במקרים מסוימים לשפר או להעלים באמצעות חומרי מילוי עדינים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ככה עור
| 1-8-2016 |
שלום בת 21 כההת עור שיפשפתי את הפנים אם חומר מי פנים וזה עשה לי קווים כאלו בין השפתיים לאף קווים כמו קמטוטים זה ממש מפריע לי ומדכא אותי האם יש אפשרות להעלים את הקווים ההאלו שהופיעו לי בפנים אשמח לשמוע איזה טיפול מתאים למצב שלי
ד''ר דייויד צבר
מאחר ולא ראיתי אותך לא אוכל לחוות דעה. נשמע שמדובר בתגובה שהופיע כתוצאה מהשימוש במי הפנים ולכן במידה ולא נעלם לאחר מספר ימים מציע שתפני לרופא עור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום. אני בת 43 ומאוד רוצה לטפל בעיגולים שחורים מתחת לעיניים ולהגביהה עצמות לחיים. מפחדת מהופעת גרנולומות בשל סרקואידוזיס ברקע. האם יש לך נסיון? חשבתי על הזרקת שומן שפחות סביר שתפתח תגובה אוטואימונית. אשמח לשמוע דעתך.
ד''ר דייויד צבר
ברוב המחלות האוטו-אימוניות, כל עוד המצב בשליטה לא אמורה להייות בעיה עם חומצה היאלורונית (לא הייתי משתמש בחומרים אחרים למעט חומצה היאלורונית). כמובן שאצטרך אישור מהרופא המטפל שלך לפני טיפול. תגובות כמו שאת מתארת היו בעיקר בעבר עם חומרים כמו קולגן מהדור הישן.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מעונין לטשטש סימני זקנה בצידי האף ובקצות השפתיים לעבר הסנטר.
ד''ר דייויד צבר
בשמחה, צור קשר לפגישת ייעוץ 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום
ביצעתי מילוי קמט צחוק בין אף לפה בחומצה אילרונית כבר פעם שניה אצל אותה רופאה חומר צרפתי (לא זכור לי השם )
שכול פעם הוזרק לי מזרק אחד חצי חצי לכול צד ואין סימטריה אחרי המילוי ,
הבעיה שעובר 5 חודשים והרוב נספג והקמטוטים חוזרים
אם החומר שהיא מזריקה הוא לא טוב/לא סמיך ?
מאוד מאכזב
ד''ר דייויד צבר
אני מניח שמדובר בסטילאז', משפחה מצוינת של חומרים מבית ויואסי צרפת. החכמה היא להתאים את סוג החומר (רמת הסמיכות) לסוג הקמט כי לא כל חומר ממשפחת סטילאז' או ממשפחת חומרים אחרת, מתאים לאזור הזה. כמובן שגם עומק ההזרקה וגן מינון מתאים חשובים להצלחת הטיפול. אני מציע שתחזרי לרופאה שטיפלה בך כדי לברר את הפרטים ולקבל מענה מתאים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

1. באיזו תדירות צריך לחזור על הפרוצדורה?
2. האם פגישת יעוץ כרוכה בתשלום??
ד''ר דייויד צבר
כל מקרה לגופו, ע"פ סוג החומר, מינונים, שיטת הזרקה וכו' כך שרק לאחר בדיקה אוכל להתאים את סוג הטיפול המתאים ביותר ולפרט בהתאם. אכן כרוכה בתשלום, את מוזמנת ליצור קשר טלפוני עם המרפאה 03-6494183.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום רב, אני בת 32, רציתי לדעת האם ניתן לעשות טיפול כלשהו בזמן הנקה או שצריך לחכות ?
תודה מראש
ד''ר דייויד צבר
חד משמעית לחכות ליום הפסקת ההנקה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני בת 33
ביצעתי בעבר מילוי זריקה של חומצה אילרונית בין צידי האף לפה
הקוסמטיקאית שלי אומרת שזה מוקדם לבצע מילוים כאלה מכיון שבזמן שזה מוזרק
הפנים מפסיקות ליצר קולגן ונשאר נפח בפנים שאחרי המילוי נספג העור נירא נופל
האם זה באמת ככה ?? כי אני קראתי והבנתי שהמילוי מעודד את הפנים ליצר קולגן
תודה
ד''ר דייויד צבר
את צודקת והקוסמטיקאית שלך טועה. מה שקראת נכון מאוד.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

אני אשה בריאה בת46
יש לי חריץ גדול בין הגבות
וקמטים מסביב לעיניים
מעוניין בטיפול בשיטת המילוי הקבוע
מה העלות
ואפשרות של תשלומים
ד''ר דייויד צבר
אשמח לטפל בך אך ורק באמצעות חומרים בטוחים ולכן לא קבועים. עלויות ותשלומים תוכלי לברר בטלפון מול המרפאה. 03-6494183

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

טיפול בפצעים בפנים
ד''ר דייויד צבר
מהי שאלתך?

בברכה,
ד"ר דייויד צבר