פיסול פנים

פיסול פנים-ד''ר צבר

פיסול פנים - רקע

כאשר אנו מדברים על אסתטיקה של הפנים, אנו נוטים לחשוב, מלבד ניתוח (מתיחת פנים ניתוח אף ואחרים), על טיפול בקמטים באמצעות בוטוקס, מילוי קמטים, פילינג, לייזר וכו'.

היום, טיפולים אסתטיים אלו מורכבים יותר ומטרתם לתקן או לשחזר באמצעות שיטות לא ניתוחיות, את תצורת הפנים ואת תבליט הפנים.

פיסול פנים - מה זה? 

פיסול פנים היא אמנות הענקת (או שחזור) נפחים וקווי מתאר הרמוניים לפנים. מדובר ביצירת נפחים חדשים כגון שפתיים בשרניות יותר, או בשיחזור תצורה שאבדה עם השנים כגון עצמות לחיים שקועות (עיצוב לחיים) ונמוכות או שחזור סנטר מכווץ בעזרת בוטוקס.

לעיתים, לעומת זאת, מדובר בהפחתת נפחים גדולים מידי ביחס לפנים (למשל סנטר כפול).

אילו מקרים מתאימים?

אינדיקציות מסוימות הפכו נפוצות יותר עם השנים ואלו הן:

 • מילוי מחדש של קמטים עמוקים ולעיתים קפלים (הקפלים לצידי האף, הקפלים בצידי הסנטר וכו ')
 • שיחזור או הגדלת נפח השפתיים (עיבוי שפתיים)
 • שיחזור או הדגשת עצמות לחיים
 • טיפול בלחיים חלולות
 • עיצוב סנטר
 • סנטר כפול
 • עיצוב קו הלסת (עיוותים או אסימטריה)  


מקרים נוספים פחות נפוצים, אם כי נחוצים לא פחות:

 • מילוי / שחזור רקות (צדעיים) שאיבדו מנפחן עם השנים
 • הרמת גבות (בד"כ מבוצע באמצעות בוטוקס) או מתיחת עפעף במקרים מסוימים
 • תיקון פגמים במצח
 • מילוי שקעים מתחת לעיניים / עיגולים שחורים
 • מילוי חללים שנוצרו כתוצאה מניתוח, תאונה או פגיעה כלשהי בפנים
 • שיחזור או תיקון ליקויים באף לאחר ניתוח אף

כיצד זה מתבצע?

קיימות אם כן שתי טכניקות: הראשונה מתבצעת באמצעות הענקת נפח (חומרי מילוי ושומן עצמי) והשנייה באמצעות הסרת נפח (המסת שומן). ברוב המקרים ד"ר צבר משלב טכניקות שונות וחומרים שונים באותו טיפול ואף באותו אזור של הפנים.  

פיסול פנים באמצעות יצירת או שיחזור נפח:

חומרי המילוי מתחלקים לחומרים נספגים, קבועים וחצי-קבועים (12-30 חודשים). החומרים החדשים שיצאו לשוק בשנים האחרונות, מציעים תוצאות טובות יותר ובו בזמן גם אפקט אסתטי שמחזיק זמן רב יותר.  

קיימים סוגים שונים של חומרים בעלי יכולת הענקת נפח. מדובר בעיקר בארבע משפחות של חומרים בהם ניתן להשתמש למטרה זו: חומצה היאלורונית, מיקרו כדוריות המכילות סידן (ראדייס), חומצה פולילאקטית (PLLA) ואקרילאמיד (PMMA). שתי המשפחות האחרונות נחשבות לפחות בטוחות לאור הנסיון הרב שנצבר איתן לאורך השנים.  

הזרקת שומן עצמי הופכת מעניינת במקרים בהם יש צורך ביצירת נפח רב. היא כרוכה בעלות נמוכה (שומן עצמי), אך דורשת לפעמים מספר רב של הזרקות ע"מ להשיג תוצאה יציבה. כמו כן, השומן נלקח מגוף המטופל/ת והדבר כרוך בכאב וסיבוכים פוטנציאליים.

פיסול פנים באמצעות הקטנת נפחים:

ניתן לצמצם אזורים מלאים מידי, בתנאי שהם עשויים רקמה שומנית כמו סנטר כפול, לסתות ולחיים אצל אנשים מסוימים. מדובר במיקרו-שאיבת שומן באמצעות צינוריות דקות. אפשרות נוספת היא הזרקה מקומית של חומרים ממיסי שומן. שיטה זו נקראת בשפה המקצועית "ליפוליזיס" (בלטינית: הרס שומן).

הפנים כמכלול:

לרוב, האפקט הרצוי הוא "הצערת הפנים". בעזרת הטכניקות הקיימות כיום, ניתן לבצע פיסול פנים ללא ניתוח, ולמעשה לעצב את מכלול הפנים במהירות, ביעילות וכאמור ללא הליך ניתוחי.

המטרה חייבת להייות, מעל לכל, הרמוניה כללית של קווי המתאר ומראה טבעי של הפנים.

המאפיינים האישיים של כל מטופלת ומטופל צריכים לבוא בחשבון ויש להימנע לחלוטין מסטנדרטים סטריאוטיפיים (עצמות לחיים גבוהות מידי ושפתיים בשרניות של בובות "בארבי").

דגשים למטופלים:

בשנים האחרונות, עיצוב מחדש של הפה, הלחיים או עצמות הלחיים, הפך לפרוצדורה די פשוטה ומהירה והתוצאות בד"כ משביעות רצון אם הטיפול  מבוצע בידיים מיומנות ומנוסות כפי שאומן מפסל את יצירותיו. 


רפואה אסתטית אינה מוכרת במסגרת תחומי ההתמחות ורופאים רבים מתחומי הרפואה השונים עוסקים בה. לא לכולם הידע המתאים, הנסיון והכישרון. מכאן חשיבותה של פגישת הייעוץ הראשונית עם הרופא שבה ניתנת האינפורמציה, מבוצע האבחון ומוצעות שיטות טיפול שונות. שיטה אחת אינה מחליפה את האחרת, אך לעתים קרובות היא פועלת בסינרגיה ומשלימה אותה, כמו במקרה של טיפול בוטוקס ש"מכין את השטח" לטיפול קמטים באמצעות פיסול פנים ללא ניתוח או באמצעות מילוי קמטים.

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

16 שאלות גולשים בעמוד זה

שלום רב דוקטור.
אני בן 19, יש לי שקע קטן באפרכסת האוזן שהופך את צורתה למרובעת מעט, הייתי מעדיף לתקן את זה.
האם יש אפשרות להזריק מעט חומר מילוי לשם על מנת להפוך את האוזן לעגולה יותר? מדובר באיזור מאוד קטן ונראה שצריך הזרקה ממש מזערית בשביל זה.
אם אפשרי, האם יש חומר קבוע? או אם אין חומר קבוע אז לכמה זמן החומר הזמני מחזיק?
הנה תמונה, מדובר החלק העליון של האוזן שנמצא באמצע התמונה-
תודה רבה.
שלום רב דוקטור.
אני בן 19, יש לי שקע קטן באפרכסת האוזן שהופך את צורתה למרובעת מעט, הייתי מעדיף לתקן את זה.
האם יש אפשרות להזריק מעט חומר מילוי לשם על מנת להפוך את האוזן לעגולה יותר? מדובר באיזור מאוד קטן ונראה שצריך הזרקה ממש מזערית בשביל זה.
אם אפשרי, האם יש חומר קבוע? או אם אין חומר קבוע אז לכמה זמן החומר הזמני מחזיק?
הנה תמונה, מדובר החלק העליון של האוזן שנמצא באמצע התמונה-
תודה רבה.
פיסול פנים
| 20-8-2017 |
היי אני בת 24 ואני מעוניינת שהעצמות לחיים שלי יהיו בולטות לא עברתי בעבר אף ניתוח או הזרקה יש לי לחיים קצת מלאות רציתי לדעת איזה טיפול אני צריכה וכו'..
בת 34, בריאה, פנים רזות מאד. בעברי ניתוח אף מוצלח. מעוניינת בשחזור נפחים ולדעת מהי העלות בהערכה גסה (תושבת הדרום כך שפגישת ייעוץ ללא טיפול תהווה מעמסה עבורי). תמונות ניתן למצוא בחשבון הפייסבוק שלי תחת היוזר moriah elul
מותר להזריק רדיאס לאחר שהוזרק למקום חומצה הילורונית?
ד''ר דייויד צבר
כן.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום לך.. אני בת 33 ..ביצעתי בשנתיים האחרונות מילוי בלחיים בחומצות היאלוניות.. האם לפי התמונה ניתן להזיז את הסנתר טיפה ע"י חוטים או שאני צריכה חומרי מליוי בצד ימין?
ד''ר דייויד צבר
חומרי מילוי.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

מילוי מצח
| 28-1-2017 |
היי דוקטור עוד שאלה קצת מוזרה
יש לי מצח ממש שטוח והיתי רוצה לתת לו מראה יותר עגול ובולט בפרופיל...
יש לזה פתרונות אסתטיים? חומרי מילוי?
ד''ר דייויד צבר
בהחלט. בעזרת חומרי מילוי מתאימים ניתן לגרום למצח להיראות מלא יותר באופן טבעי לחלוטין.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

השאלה היא האם תוכל לטפל בכל הבקשות בטיפול אחד? שאלה שנייה:כמה זמן עומד ?חודשיים ,שנה .
זה בזריקות ? כמה עולה כל אחד מהאיזורים ?
אני בת 34 שנה
אין לי רקע רפואי
אילו היה בפרטי הייתי שולחת תמונות לדיוק תשובתך
ד''ר דייויד צבר
לא אוכל לענות לך מבלי שבדקתי אותך. קיימים חומרים שונים לאזורים השונים ולכל אחד מהם טווח שונה. מציע שתיצרי קשר עם המרפאה למידע נוסף ועלויות 03-6494183.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

הרמת גבות
| 27-10-2016 |
אני מעוניינת להרים את הגבה ולתת לה מראה גבוהה מלוכסן יותר. הגבה שלי נפולה[עפעף של הזנה יורד כלפי מטה] מה שגם משווה עיניים עצובות. אני מעוניינת בפתרון רק בעזרת חומצה היאלורונית ולא בוטוקס.
יש לך פתרונות אטרקטיביים? [בת 22] משהו שנותן תוצאות יפות? איך זה מתבצע ולכמה זמן מחזיק?
תןדה
ד''ר דייויד צבר
ניתן לשפר את המצב, כמובן כפוף לבדיקה, בעזרת חומרי מילוי אם כי השילוב הטוב ביותר להרמה הינו בוטוקס ולאחר מכן חוטים נספגים. טווח האפקט האסתטי תלוי בסוג החומר שיבחר בהתאם לבדיקה, מדובר בהליך דיי פשוט ולא פולשני.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

היי דר
אני בת23 לא היתי מרוצה ממבנה הפנים שלי ולכן עיתי הזרקות בלחיים [2 cc בכל צד!!סטילאג xl] מלבד העלויות הגבווהות אני מפחדת שעשיתי את טעות חיי [התוצאה יפה] אבל אני מפחדת שעכשיו אני אהיה תלויה בהזרקות ושהעור יהיה רפוי ללא ההזרקות...כי העור ממש נמתח והתמלא ונראה לי כאילו ברגע שהחומר יספג הלחים והפנים ממש יפלו. האם יש הגיון בחשיבה שלי?האם זה בסדר להתחיל מגיל כזה? סך הכל המבנה פנים שלי היה ממש צר ונפול מעט בגלל גנטיקה וככה אני מרגישה טוב אבל לא רוצה להיות תלויה בזה וכשהחומר יספג הפנים יפלו...תוכל להסביר לי קצת? אולי יש בכלל יתרונות בלהזריק בלי קשר לתוצאה היפה?
מעריכה מאוד את תשובותיך הכנות לאנשים כאן תשובות כנות ומקצועיות מאוד
ד''ר דייויד צבר
יש הגיון בחשיבה שלך אך במקרה זה ההיפך הוא הנכון. ברגע שהחומר יספג לחלוטין לא תהייה החמרה בגמישות העור שלך ולאחר מספר הזרקות חוזרות אף יהייה שיפור מכיוון שבמהלך הזמן מתבצעים תהליכים שמביאים ליצירת קולגן חדש כתוצאה מההזרקות. עניין הגיל אינו מהווה קריטריון שצריך להתבסס עליו אלא הבדיקה הקלינית ומצב הפנים שלך, למעט כמובן מתחת לגיל 18. הפנים שלך לא "יפלו" ועניין ההתמכרות הוא סוגייה ידועה ומוכרת בתחום האסתטיקה. תפקידו של הרופא שמטפל בך, לדעת בין היתר גם להוות גורם מגביל, חשוב לא להפוך את הטיפולים הללו לעיסוק המרכזי בחייך, דבר שלעיתים קורה בעיקר אצל נשים צעירות במיוחד.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום לך ד"ר צבר. ראיתי אותך תוכנית טלויזיה והתרשמתי מאוד מהמקצועיות שלך.שאלתי חד משמעית האם ניתן לשנות מראה פנים ע"מ להידמות לאישיות מסויימת. ע"י פיסולם כשיש פוטנציאל בפניה של המועמדת להידמות. כגון: עצמות לחיים גבוהות מולדות.מבנה פנים כמו לסת סנטר מצח. כלומר בעירת שיפור ופיסול הפנים. ניתן יהיה להגיע לתוצאה קרובה פחות או יותר לדמות הנערצת ביופיה? אגב האם אתה יכול לתקן אף שנותח ותוצאתו כישלון חרוץ ומעוות להחריד ועוד שנעשה ע"י אחד המנתחים המפוסמים שנחשב למומחה בתחום הפלסטיקה בארץ. אשמח לשוחח איתך ולקבל ייעוץ ומחיר. בברכה ותודה מראש שרי
ד''ר דייויד צבר
התשובה לשאלתך איננה חד משמעית לכאן או לכאן. בלתי אפשרי, ולא משנה אם מדובר בטיפולים ניתוחיים או לא, להגיע לתוצאה מדויקת שמדמה פנים של אדם אחר. אפשר להתקרב לשם אך במקרה כזה הכל תלוי בפנים שעוברות את הטיפול ובפנים המהוות את מושא "החיקוי". מאחר ואין בידי את כל הנתונים קשה להרחיב בעניין. באופן כללי בהחלט ניתן לשפר את מראה הפנים, לגבי האזורים שציינת, ניתן לייצר עצמות לחיים גבוהות, לחזק את הלסת התחתונה, לבנות סנטר ו"לעבוד" גם על איזור המצח. לגבי האף והניתוח הכושל שעבר, אני מתקן מידי יום אפים כאלה אך חשוב לומר שלא ניתן לתקן כל אף בכל מצב. יש אפים שמגיעים אלי לאחר 3-4 ניתוחים, במצב של הרס נרחב של הרקמות באזור האף, גם אם זה לא נראה כך. לכן אני מזמין אותך לקבוע תור לייעוץ ושם אתן לך את כל המידע לאחר שאבדוק אותך.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום
בשנים האחרונות הלכתי עם זקן ואז פחות נראה הנפילה של הפנים ללחיים כרגע זה נראה כאילו יש לי צואר מלא ולחיים שמנות בחלק הנמוך שלהן כמו בולדוג מה ניתן לעשות האם ניתן לשאוב שומן מהפנים כמו כן יהיה לי אסמטריה
ד''ר דייויד צבר
מבלי לבדוק אותך קשה מאוד לומר דבר מה. יש מקרים שניתן לשפר ללא ניתוח ויש מקרים שאין מנוס מניתוח.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

פנים מלאות
| 19-7-2015 |
אני נערה בת 17 יש לי פנים מלאות הלחיים שלי נפוחות וזה מאוד מציק לי ולא מחמיא וזה לא מתאים לי לגוף כי אני רזה האם יש טיפול להקשיית הפנים שמתאים גם לנערות ?
ד''ר דייויד צבר
לפני גיל 18 לא אוכל לטפל בך.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

פיסול פנים
| 13-9-2014 |
שלום, אני בת 31, אין לי בעיה רצינית עם צורת הפנים, למרות שהייתי משדרגת כמה דברים..... השאלה שלי זה, העור, האם העור שלי יראה חלק/צעיר/בלי חורים או/ו כטמי אקנה? בנוסף לשאלה, מהו טווח מחירים של טיפול כזה וכמה טיפולים נדרש???
לא ביצעתי בעבר ניתוחים פלסטים!!!

תודה מראש
ד''ר דייויד צבר
ע"פ דברייך את כנראה זקוקה לפילינג טוב.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום ד"ר ,אני בת 45 ומעונינת להגיע .... אך לדעת אילו חומרים ?
האם החומרים לעיצוב ופיסול הפנים הם ע"י הזרקות או החוטים הנמסים והאם הם מקבוצת החומרים הנספגים כגון : הקולגן או הילרונית? ואם לא אלו חומרים אתה מזריק האם הן מקבוצת הנספגים ?
ד''ר דייויד צבר
כל החומרים בהם אני משתמש, בין אם מדובר בחומרי מילוי, בחוטים ואמצעים אחרים, הם בטוחים ומאושרים. כמובן שחומרי המילוי בהם אני משתמש הם נספגים, אחרת הם לא היו בטוחים.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

פיסול פנים
| 15-9-2013 |
שלום ד"ר קראתי באתר שלך שאפשר ממש לעצב את הפנים ואני חייב לציין שזה מדהים. האם הטיפול שלך מתאים רק לאנשים מבוגרים או גם לאנשים צעירים כמוני, אני בת 43 ולא עברתי אף טיפול בעבר. תודה מראש.
ד''ר דייויד צבר
מתאים לכל גיל אך לא לכל פנים ולכן עלייך ראשית עלייך להגיע לייעוץ.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר