עיגולים שחורים

תיקון עיגולים שחורים-ד''ר צבר

 תיקון עיגולים שחורים-ד''ר צבר

 

עיגולים שחורים - רקע

שקעים מתחת לעיניים או עיגולים שחורים בעיניים הם שקעים היוצאים משורש האף ומתפרשים מתחת לעפעף התחתון, מעל לעצמות הלחיים. שקעים אלו יוצרים אשליה של  כהויות סביב העיניים ויוצרים מראה נטול רעננות, עייף ומבוגר.

שקעים מתחת לעיניים נובעים בחלק מהמקרים ממבנה מולד או ברוב המקרים, מתהליך טבעי שבו שכבת השומן התת-עורי הולכת ונספגת ומתמעטת עם השנים. 
בנוסף, כאשר העור שמתחת לעיניים כהה מהעור הרגיל, העיניים נראות כאילו הן שקועות. כהות זו הינה למעשה הצל של העפעף התחתון שמוטל בשקע.
במקרים אחרים קיימת כהות באזור זה מבלי שקיים שקע. כהות זו נובעת לרוב מהעובדה שהעור שבשקע דק והנימים שמתחתיו נראים לעין, או מפיגמנטציה של העור שמקורה במספר גורמים: נטייה גנטית, חשיפת יתר לשמש, שינויים הורמונאלים, תזונה לקויה ועוד.

לא מעט נשים וגברים משלימים עם העובדה שעל פניהם סימנים כהים מתחת לעיניים ונזכרים בערגה בימים עברו. כיום יש טיפול שיכול ברוב המקרים לפתור את הבעיה.

עיגולים שחורים בעיניים - הטיפול

ד"ר דייויד צבר משתמש בטכניקות מתקדמות של טיפול בבעיית עיגולים שחורים בעיניים או מילוי שקעים וטשטוש כהויות מתחת לעיניים, אך ורק באמצעות חומרי מילוי זמניים, שכן מדובר באזור בו העור דק ועדין במיוחד, המכיל כלי דם וממוקם בקירבת העין.
חומרים אלו עדינים במיוחד ומיועדים בעיקר לאזורים בהם נדרשים דיוק ומיומנות. 

התהליך קצר וכולל חיטוי האזור והזרקת חומר המילוי בטכניקה המתאימה. כאשר האזור השקוע מתמלא מחדש, הוא מואר טוב יותר והצללים שבו מתמעטים.

עיגולים שחורים - בטיחות

הטיפול בטוח לחלוטין. ד"ר צבר משתמש בטכניקת המיקרו-קאנולה, צינורית זעירה בעלת קצה מעוגל שבאמצעותה מוחדרים חומרי המילוי בצורה בטוחה ומבלי לפגוע ברקמה העדינה.

עיגולים שחורים - התוצאה

הטיפול נטול כאב והתוצאה נראית כבר בתום הטיפול. התוצאה המתקבלת מצעירה את מראה הפנים ומקנה להם מראה רענן.

למגוון טיפולי אסתטיקה נוספים לחץ כאן.

טופס כתיבת שאלה
נושא השאלה
השאלה
שם (לא יוצג באתר)
דוא"ל (לא יוצג באתר)
טלפון (לא יוצג באתר)
צרף תמונה
יש לאשר את תנאי השימוש לפני השליחה
שלח

איזה מידע חשוב לכתוב בשאלה
1) גיל
2) מין
3) רקע רפואי וטיפולים קודמים
שמירת פרטיות
השאלות והתמונות המצורפות לשאלה מתפרסמות באתר וחשופות לכלל הגולשים באינטרנט. שם הכותב, הטלפון והדוא"ל לא יוצגו באתר.

112 שאלות גולשים בעמוד זה

כמה זמן מחזיק הטיפול וכמה עולה טיפול זה?
אני בת 44 ולא עברתי בעבר טיפולים מסוג זה.
ד''ר דייויד צבר
תלוי בסוג החומר ובעוד פקטורים שונים. בד״כ מדובר בתוצאה שתחזיק באזור השנה ואפילו יותר.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

תודה על תשומת הלב היחס המדהים והתגובה המהירה. במשך לפנייתי ותגובתך פניתי לרופא שטיפל בי והוא המיס לי את החומר שהוזרק (חומצה היאלורונית) בצד ימין . יש לי כעת שטפי דם באזור עליהם נמסר לי שיעברו תוך מספר ימים. כמו כן, כעת יש מעט נפיחות בצד שמאל שהיה נראה עד כה נפלא. מקווה שזה יסתדר ואם לא אפנה אליך. לימור
ד''ר דייויד צבר
שמחתי לעזור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

עשיתי מילוי בשקעיים בעיניים לפני כחודש בחומצה הידראולית. העיינים התנפחו מאוד לאחר הטיפול ולאט חזרו לעצמן. כעת מפעם לפעם חוזר ומתנפח האזור תחת עין ימין. אנני מבינה מדוע? הרופא שביצע הזרקה זו חסר סבלנות כלפי. האם זה נורמלי שעדיין יחולו התנפחויות באזור? יש לי אף תחושה של מאין גולה באזור. מה עושים?
ד''ר דייויד צבר
את וודאי מתכוונת לחומצה היאלורונית. נפיחות באזור המוזרק לאחר הטיפול היא אחת מתופעות הלוואי הקבועות, כתוצאה ישירה מההזרקה אך בעיקר כתוצאה ממאפייני החומר שנוטה לספוח מים. היא יכולה לעיתים להימשך יותר ממספר ימים. אינני יודע באיזה סוג של חומצה היאלורונית נעשה שימוש במקרה שלך. יש לוודא שהחומר שהוזרק מתאים בסמיכותו לשקעים שמתחת לעיניים שידועים כאזור בעל עור עדין ביותר ולכן חשוב להזריק לאזור זה חומרים בעלי סמיכות נמוכה. לא אמורה להופיע נפיחות חודש לאחר ההזרקה. בנוגע לגוש שאת מתארת כ"גולה", ניתן בקלות לגרום לו להיעלם באמצעות לחיצות ומעיכות עדינות ורצוי שהדבר יעשה ע"י הרופא שלך. בכל מקרה, החדשות הטובות הן שבכל רגע נתון יש לך את האפשרות לבחור להמיס את החומר. אני מציע לך לחזור לרופא שלך וביחד איתו להגיע להחלטה. במידה ותבחרי לסדר את ענין הגוש ו/או להמיס את החומר אצלי, את מוזמנת ליצור קשר עם המרפאה ובכל מקרה עלייך לברר מה שם החומר שהוזרק.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

קרם הבהרה
| 12-10-2012 |
שלום וסליחה שאני שואלת שוב
שאלתי אותך בקשר לעיגולים שחורים ואמרת לי שיש קרם חדש המבהיר את האיזור
האם אתה יכול להגיד לי את השם של הקרם שאוכל לקרוא עלו
ואך אני יכולה להשיג את הקרם חוץ מלבוא לתל אביב כי אני גרה מאוד רחוק

מודה לך מראש
ד''ר דייויד צבר
"אלור". את מוזמנת להתקשר למרפאה ושם יעזרו לך. אחרת תצטרכי למצוא מרפאה שיכולה לספק לך את הקרם.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

סובלת מעיגולים שחורים כמעט כל החיים וזה מפריע לי מאוד
אך אין לי שקעים פשוט יש את הכהיות
האם ניתן לטפל בזה או לפחות למזער את אזור הכהיות ?
ד''ר דייויד צבר
יש תכשיר שיצא לאחרונה בארץ והוא נחשב למילה האחרונה בתחום ההבהרה. את מוזמנת להגיע לייעוץ ובמידה ותרצי תוכלי לרכוש אותו.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

לבן שלי בן 13 יש סימנים מתחת לעיניים מהיום שנולד.וזה מאוד מפריע לו נכנס לדכאון ליפעמים בגלל זה.מה אפשר לעשות?
ד''ר דייויד צבר
נראה שמדובר בשני שקעים, אך קשה לראות את הפרטים הקטנים בתמונה שנשלחה. אם ניתן לשלוח תמונת תקריב של האזור ואף תמונה נוספת של פרופיל זה מאוד יעזור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

שלום ד"ר, העיגולים השחורים מעולם לא היו לי, הם הופיעו לאחרונה כתוצאה (ככל הנראה) משינויים הורמונליים המתרחשים אצלי במחזור החודשי... איך ניתן להסיר אותם לחלוטין? זה מפריע לי נורא! תודה.
ד''ר דייויד צבר
מאחר ואין לי תמונות קשה לי לדעת מה מהות ה"עיגולים השחורים". האם מדובר בפיגמנטציה גרידא או בשקעים מתחת לעיניים שמכהים את האיזור או שילוב של השניים. יש טיפולים שונים. עליך להגיע לבדיקה להתאמת הטיפול.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד"ר צבר רציתי לדעת אם אפשר לשפר את המצב של העיניים שלי. אני נראית עייפה ויש לי שחור מתחת לעיניים. בנוסף הייתי רוצה להרים את הגבות האם זה אפשרי?
ד''ר דייויד צבר
עליי לבדוק את האזור לפני שאוכל לתת תשובה. עקרונית אפשר בהחלט לתקן ולשפר את האזור אמצעים שונים. כמו כן ניתן להרים את הגבות במהלך אותו הטיפול.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד"ר שלום
אני סובלת מעיגולים שחורים מאוד מסביב לעיניים ועם הזמן הם נראים יותר גדולים, הבעיה היא מזה 7 שנים, והיום אני במצב שאינני יכולה לחיות איתם, וזה התחיל להשפיע על הביטחון העצמי שלי.
אני לא חושבת שהבעיה היא כתוצאה מעיניים שקועות, לרוב זה התחיל אצלי בעקבות לחצים נפשיים.
איזה טיפול מתאים אפשר להציע לי, מה הסיכויים להצלחה?
ד''ר דייויד צבר
בכל מקרה את תצטרכי להגיע לבדיקה כדי שאוכל להתאים לך את הטיפול האופטימאלי. אינני יודע בת כמה את אבל אני מניח שבכל זאת קיימים באזור שמתחת לעיניים אצלך שקעים שיש למלא. בכל מקרה קיים טיפול חדש שיצא לשוק לאחרונה, שעושה שימוש בחומר שונה מאלו שהיו קיימים עד היום ונחשב לפריצת דרך. אין לי ספק שניתן לשפר ואפילו מאוד את המצב, את מוזמנת לקבוע תור במרפאה.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

דוקטור שלום.
אני בן 29 , וסובל מאזורים שחורים מתחת לעניים שלי, בחלק שקרוב לעף. כנראה שזה גם נגרם בגלל מבנה הפנים שלי (עיינים שקועות) ורציתי לשאול האם זה ניתן לטיפול על ידי פרוצדורות שאתה מבצע.לא היו טיפוליפ קודמים. אני מצרף את התמונה שלי לשאלה

תודה
ד''ר דייויד צבר
ע"פ התמונה ולמרות שהיא לא ברורה, נראה שבהחלט יש מקום וניתן לשפר את הבעיה באמצעות מילוי השקעים. אתה מוזמן ליצור קשר עם המרפאה לקביעת תור.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד״ר צבר,
יש לי עיגולים כהים מאוד סביב העיניים גם אצלי מדובר בסיבה גנטית .
המליצו לי על טיפול בחומצה היאלרונית לצורך מילוי החלק התחתון של העפעף.
הכהות מאוד חמורה ואינני יודעת עם זה באמת יועיל ולא הייתי רוצה לעשות ניסויים על עצמי
הייתי רוצה לדעת על אחוזי ההצלחה במקרים אלו ומה הסיכונים לגבי החומצה הזו. חשוב לי להדגיש
שאני בחורה צעירה בת 24 והשנה מתחתנת ולכן יש לי פחד מצד אחד ומצד שני המייק אפ אף פעם לא מכסה לגמרה וחשוב לי להראות טוב.
אשמח לקבל את עצתך.
ד''ר דייויד צבר
מאחר ולא ראיתי אותך אסתמך בתשובתי על מה שכתבת. במידה ומה שמפריע לך הוא הכהות ולא השקעים מתחת לעיניים ומאחר ואת כותבת "כהים מאוד" אני כבר יכול לומר לך שמילוי באמצעות חומצה היאלורונית לא יפתור את הבעיה וחבל על כספך. כנראה שאכן מדובר בכהות שמקורה העיקרי הוא פיגמנט ולא צל שמוטל בשקעים שמתחת לעיניים. לכן הזרקת חומרי מילוי לשקעים אלו עשויה לשפר את הבעיה אך לא לפתור אותה. אחוזי ההצלחה גבוהים במידה והמקרה מתאים למילוי. במידה ולא, פשוט אין טעם. מבחינת סיכונים, כאשר הטיפול מבוצע בידיים מנוסות הסיכונים אפסיים. כמו כן עם חומצה היאלורונית "ממשפחה טובה", לא קיימים סיכונים. מזל טוב לרגל חתונתך.

בברכה,
ד"ר דייויד צבר 

ד"ר צבר
| 6-3-2012 |
אני בחורה צעירה, בעלת עור שחום. יש לי עיגולים שחורים סביב העיניים,שנגרמו כתוצאה מגנטיקה ולא מגורמים סביבתיים. השאלה שלי היא האם ניתן להעלים זאת או לפחות לטשטש? העיגולים הללו כל כך מייאשים,מקנים לי מראה של "בוקסים בעיניים". אני מתעכבת שעות עם המייק אפ בניסיון לטשטש זאת כך שבסוף יוצא לי מראה לא מחמיא. האם יש לי אלטרנטיבה? אודה לך מאוד אם תעזור לי.
ד''ר דייויד צבר
ניתן להשתמש בקרמים על בסיס הידרוקינון ורטין A בריכוזים מתאימים אך יש להימנע ממריחתם בסמוך לקו הריסים, כך שבהחלט ניתן לשפר אך טיפול זה לא מהווה פיתרון מוחלט לבעיה. קיים גם טיפול בלייזר רשתי ובקרוב אמור לצאת בארץ קרם מבטיח של של חברת סינרון, Elure, שע"פ החברה מביא לתוצאות יפות באמצעות מנגנון פעולה שונה. תוכלי למצוא מידע באינטרנט. לצערי עדיין לא ניתן לומר שקיים פתריון מוחלט לבעיה הכואבת והמאוד נפוצה ואין לדעת לאיזה טיפול תגיבי הכי טוב. בהצלחה

בברכה,
ד"ר דייויד צבר